Od 1. do 4. (razredna nastava)
3. razredi na izvanučioničkoj nastavi u Vindiji
Autor: Ružica Martinec, 25. 11. 2013.

Učenici trećih razreda posjetili su pogone Vindije da bi još bolje razumjeli cjelinu Gospodarstvo zavičaja iz prirode i društva.

Evo kako su neki učenici opisali svoj posjet:

Odredište naše terenske nastave bila je poznata varaždinska tvornica Vindija. Vidjeli smo kako se puni i pakira mlijeko i sokovi.Vidjeli smo i pogon gdje se proizvodi puding, a zatim i pogon gdje se proizvode sirevi. Na kraju obilaska domaćini su nas počastili pudingom i sokom u restoranu. (Ella)

Vindija je najveća tvornica koja proizvodi mlijeko i mliječne proizvode u našoj županiji. Mnogo informacija saznali smo za vrijeme našeg posjeta Vindiji. Vidjeli smo pogone za preradu mlijeka, voćnih jogurta, sira i sirnih namaza. Vindija je lijepo uređena tvornica i brine o zaštiti okoliša. Domaćini koji su nas dočekali počastili su nas pudingom i sokovima. Posjet tvornici bio je zanimljiv i poučan. (Lovro)

U Vindiji smo vidjeli kako se prave sirevi, jogurt, mlijeko, vrhnje i sokovi. Vidjeli smo razne čudne strojeve koji brzo rade. Hvala domaćinima na čašćenju. (Antonia)

U Vindiji smo vidjeli razne strojeve. Stroj za zamatanje, stroj za sokove, stroj za mlijeko i stroj za sir. Meni se najviše svidio stroj za zamatanje. U školu smo se vratili puni znanja o tome kako se rade sokovi, mlijeko i ostali mliječni proizvodi. (Veronika)

Kad smo stigli u tvornicu vidjeli smo velike spremnike s mlijekom i razne strojeve. Vidjeli smo i kako se stavljaju čepovi na flaše i mjesta za proizvodnju sira. Na kraju smo išli u restoran. Tamo smo pogledali film o ostalim pogonima Vindije (Vindonu) i počastili se proizvodima Vindije. Vratili smo se s više znanja o Vindiji. (Vito)

U Vindiji smo puno toga naučili. Između ostalog, i kako se rade plastične boce, kako se slažu paketi na police te kako treba biti obučen i što učiniti prije ulaska u pogon. Na kraju obilaska pogledali smo filmić o još nekim pogonima, počastili se pudinzima i sokovima i oprostili se. Meni je u Vindiji bilo lijepo, a najviše mi se svidjelo kako se rade boce i kako se one pune. (Jan)

Najviše mi se dopalo u Vindiji to što smo vidjeli tankere s mlijekom. I to kako se radi mlijeko u tetrapaku, sokovi i razni drugi napitci. U školu smo se vratili puni znanja. (Mislav)

SVIMA U VINDIJI UPUĆUJEMO ZAHVALE ZA GOSTOPRIMSTVO!

Pogledajte kako su svoj posjet nacrtali. Ovdje.