Od 1. do 4. (razredna nastava)
Trećaši na izložbi ilustracija i u muzeju
Autor: Ružica Martinec, 14. 3. 2014.

7. ožujka učenici 3. a,b,c i d proveli su na izvanučioničkoj nastavi u Gradskom muzeju Varaždin. Posjetili su stalni postav muzeja te izložbu ilustracija kojih je autor Fabio Leone.

Posebno zanimljivo bilo je u razgledavanju izložbe ilustracija jer nas je počastio svojim dolaskom sam autor Fabio Leone. Govorio je o načinu nastajanja tih ilustracija.

U muzeju su učenici mogli vidjeti brojne izloške iz prošlosti našega grada, ali ih je na kraju tradicionalno oduševila soba s oružjem i helebardama.

Na kraju obilaska bila je Županijska palača. Tamo je pak najzanimljivije bilo u sobi za sastanke. Na časak su se učenici uživili u uloge županijskih vijećnika. U jednom smo izlogu pronašli i suvenire od keramike - bicikle koji se izrađuju u našoj Učeničkoj zadruzi Šestica.

I ovom prilikom zahvaljujemo Mirjani Mikac koja je i ovaj puta odradila posao vodiča.

Album 3.a i 3.b