Od 1. do 4. (razredna nastava)
Izvanučionična nastava 4.c razreda
Autor: Željka Dugi Sokač, 23. 4. 2014.

Pogledajte kako su o tome pisale 2 novinarke iz 4. c.

Tajne Gradskog muzeja Varaždin

U utorak, 22. travnja 2014. godine, moj 4.c razred bio je na vrlo zanimljivom i zabavnom posjetu Galeriji starih i novih majstora u palači Sermage koja je izgrađena prije 300 godina. Tajne galerije otkrivali smo pomoću edukativnog blokića u kojem smo rješavali različite slikovne zadatke. Saznali smo da slike pričaju o tome kako se nekada živjelo, kako su ljudi izgledali, kako su se odijevali… Saznali smo i mnogo o tome kako su slikari nekada stvarali. Zanimljivo je da su imali pomoćnike koji su im pripremali platna i miješali boje. Iznenadili smo se kada smo saznali da su nekada boje dobivali od biljaka, životinja i žutanjaka. Iz galerija smo izašli obogaćeni sa znanjem o tome što je portret, pejzaž, mrtva priroda, veduta. U Galeriji nam se najviše svidjelo crtanje portreta jedna poznate svjetske ličnosti. Na kraju našeg puta kroz Galeriju dobili smo i diplomu jer smo doista postali stručnjaci za stare slike.

Lara Hraščanec, 4.c

Bogatstvo  VAFI  filmova

Nakon posjeta Gradskog muzeja Varaždin, uputili smo se do kino Galerija gdje smo prisustvovali 5. međunarodnoj projekciji animiranih filmova u sklopu produkcije VAFI. Sat vremena uživali smo gledajući smiješne,ali i tužne filmove sa porukom. Filmovi su snimljeni na engleskom jeziku sa prijevodom na hrvatski. Bilo nam je zabavno i veselimo se 6. projekciji filmova.

Ema Janičar, 4.c

Još fotografija pogledajte ovdje