Od 1. do 4. (razredna nastava)
Zaljubljeni učenici 1. c razreda
Autor: Željka Dugi Sokač, 13. 2. 2015.

Ljubav doista ne poznaje godine. Vole se stariji, a vole se i maleni… Za obilježavanje Valentinova na novi, kreativniji način zaslužna  je učiteljica  Željka  Dugi koja je svojim prvašićima ispričala priču iz svog djetinjstva.

Priču će vam ispričati Pavle Pavličević, učenik 1.c razreda.

Učiteljica nam je prošli tjedan govorila kako je dok je bila mala na Valentinovo ujutro bosa hodala po svom dvorištu i tražila po grmovima i drveću gdje su se ftičeki ženili, jer su nakon ženidbe ftičeki tamo ostavili puno poklona za našu učiteljicu i ona je zbog toga bila jako sretna. Ftičeki  za dane Valentinova jako glasno cvrkuću jer se spremaju za ženidbu. Ja i moji prijatelji cijeli smo ih tjedan slušali kako  cvrkuću. Svaki smo dan pitali učiteljicu  je li danas Valentinovo da idemo van tražiti gdje su se ženili. U petak,13.2. svi smo donijeli poklončiće koje je učiteljica odnijela na školsko dvorište i onda smo svi mi išli tržiti po grmovima i drveću gdje su se ženili ftičeki  i koji su  poklon  ostavili za nas. Bilo nam je jako lijepo i jedva čekamo da se ftičeki čim prije opet  žene.

Pogledajte i ostale fotografije.