Od 1. do 4. (razredna nastava)
2.C – IZLOŽBE: LUKO PALJETAK, IVAN GENERALIĆ
Autor: Lovorka Draginić, 11. 4. 2015.

U srijedu, 08.IV.2015.učenici 2.C su posjetili GMV- Galeriju slika Sermage i pogledali dvije zanimljive izložbe: „Slike za Liliput“ Luke Paljetka te  izložbu crteža Ivana Generalića.

Pročitajte nekoliko učeničkih izvještaja o tom događaju:

DINO: „Danas smo bili na izložbi Luke Paljetka. On je napravio 1111 malih sličica. Te sličice su jako lijepe, a jedna je otpala.Nakon toga smo išli na izložbu Ivana Generalića. On je crtao lijepe slike i izrezivao dijelove drugih slika i na kraju smo gledali film. Bilo mi je lijepo i zabavno.“

NIKO: „Bilo smo na izložbi dvojice slikara i zvali su se Luko Paljetak i Ivan Generalić. Luko Paljetak radio je minijature na tableticama za sredstvo protiv komaraca sa kolažem. U izlogu je 1111 radova. Ivan Generalić radio je slike normalne veličine. Bilo je odlično.“

VIDA: „ Bili smo na izložbi Luke Paljetka i Ivana Generalića. Na izložbi Luke Paljetka vidjeli smo 1111 minijatura. Najljepša minijatura mi je bila zelena sa rozim cvjetovima. Na drugoj izložbi vidjeli smo crteže.“

IVONA: „Luko Paljetak je pravi slikar. Imao je 1111 malih lijepih papirića. 1 im je ispao iz zida. Bilo mi je predivno.“

BENEDIKT: „ Išli smo na izložbu Luke Paljetka i Ivana Generalića. Vidjeli smo različite vrste slike. Bilo je 1111 minijatura. Ivan Generalić je bio naivni slikar, a to znači da nije završio akademiju. Bilo mi je najljepše kada smo pokazivali slova na minijaturama!“

Fotografije.