Od 1. do 4. (razredna nastava)
3.c obilježio Međunarodni dan zaštite životinja
Autor: Lovorka Draginić, 13. 10. 2015.

3.c  su učenici i učenice koji vole životinje; brinu o svojim kućnim ljubimcima i žao im je kad čuju da su životinje ostavljene, napuštene, gladne i jadne.

Obilježili smo Dan životinja izradom prigodnih plakata, a pisali smo i sastavke  „Da sam ja kućni ljubimac“ – pročitajte kako bi to bilo…..

DA SAM JA KUĆNI LJUBIMAC

Željela bih se zvati Koda. Pas sam. Boravim u velikoj kući.

Vlasnici me stalno maze. Jako sam dobar i slušam gospodare.

Kad sam prvi put došao, odmah sam obilježio teritorij. Vlasnici su me prekorili, a ja nisam znao zašto. Ali, nema veze, ja jako volim svoje vlasnike.

Oni me hrane, paze, vole i izvode me u šetnje, a to me posebno veseli. Najdraže mi je kad se igramo s lopticom, mojom omiljenom, gumenom igračkom.

Noću, kad mjesec obasja nebo i zvijezde zasjaju, spavam u svojem mekanom krevetiću mirno i zadovoljno, jer znam da me sljedeće jutro čeka sve ispočetka.

VIDA ŠKERBIĆ

DA SAM JA KUĆNI LJUBIMAC

Zovem se papagaj Pero. Imam veliku dijamantnu sobu. Vlasnik mi je kralj.  Imam zlatnu jaknicu i zlatne naočale. Poseban sam po odjeći. Služim kao prijatelj kralju. Lijepo se ponašam prema kralju i njegovim podanicima. Oni se ponašaju prema meni kao ja prema njima.   (TIN  KOCIJAN)

Fotografije.