Od 1. do 4. (razredna nastava)
1. dan kućnih ljubimaca
Autor: Ružica Martinec, 8. 6. 2016.

Na prijedlog učenika na našoj je školi održan Dan kućnih ljubimaca. Za prvi put "glavni" su bili psi.

Prijavljeni psi mogli su se družiti sa ostalim psima i njihovim vlasnicima, malo se pokazati na "špici" smiley, a mogli su steći i novog prijatelja. Tu su bili i doktori veterinarske medicine Drago Stupar i Zoran Studak sa Veterinarske klinike u Varaždinu koji su savjetovali i odgovarali na pitanja vlasnika pasa. Također su govorili o važnosti brige za zdravlje psa, osobito ljeti ( zaštita od krpelja, sunca, prehrana...).  Danom kućnih ljubimaca završili smo za ovu školsku godinu projekt Svi smo dio istog svijeta i još jednom prikupljali hranu za pse u Spasu te ovim putem zahvaljujemo svim roditeljima i učenicima koji su donirali hranu. Djelatnica Spasa Amalija koja je došla s Nerom govorila je o važnosti sterilizacije i kastracije pasa tj. kontroliranog razmnožavanja pasa i mačaka. Na taj način bilo bi puno manje životinja koje treba zbrinjavati u ovakvim udrugama.

Među skoro pedeset prijavljenih pasa bilo je i onih koji su udomljeni iz Spasa, bilo je i malih i velikih i živahnih i mladih i starijih pasa. Svi su oni ljubimci, uveseljavaju svoje ljude... i drago nam je da među nama ima sve više onih koji pravilno žive sa životinjama.

Kakvo je ozračje jučer bilo u dvorištu naše škole pogledajte u albumima.

Album 1               Album 2                 Album 3