Od 1. do 4. (razredna nastava)
1.c u posjetu Gradskoj dječjoj knjižnici
Autor: Lovorka Draginić, 9. 11. 2017.

Nakon što smo postali ponosni vlasnici iskaznica naše školske knjižnice (koje nam je svečano uručio naš knjižničar Miroslav) došao je red da krenemo dalje i proširimo vidike smiley

Četvrtak, 09.XI.2017. umjesto trećeg sata u školi - idemo van !! Izvanučionička nastava…ni kiša nam ne može ništa.. a kao da je i znala da idemo na lijepo mjesto prepuno knjiga, pa je odlučila NE PADATI.

I tako smo mi, aktivni sudionici u prometu – pješačili do Gradske knjižnice i čitaonice „Metel Ožegović“ – DJEČJI odjel, gdje nas je srdačno dočekala teta knjižničarka Jasenka Vuković-Tomašek i ispričala nam puno zanimljivih stvari.

Najvažnije: mi prvašići možemo postati članovi knjižnice, a ne trebamo platiti članarinu (jer smo prvašići – pa nam je to poklon) J kako lijepo !  Trebamo samo doći s mamom, tatom ili bakom i učlaniti se … Jupi !

A toliko nas lijepih, zanimljivih knjiga čeka na policama …. Fino miriši (baš po knjigama).

I još najvažnije: ako knjigu izvadimo iz police – jaaako dobro moramo paziti da ju vratimo na isto mjesto – inače ostavimo knjižničarkama „dar-mar“ .  Ako ne znamo gdje smo ju uzeli – najbolje da ju ostavimo na stoliću predviđenom za odlaganje knjiga…pa će ih tete knjižničarke kasnije složiti na pravo mjesto.

Baš smo puno toga vidjeli i doživjeli …. Već se unaprijed veselimo budućoj čitalačkoj radionici u Gradskoj knjižnici za djecu. Fotografije.