Parlaonica o opasnostima nasilja na internetu
Autor: Ksenija Dretar, 20. 3. 2015.

U petak, 13. ožujka 2015. članovi Dječjih  foruma varaždinskih osnovnih škola  okupili su se u  DND-u Varaždin gdje su  sudjelovali u parlaonici o internetu.

Tema parlaonice bila je „Učenici varaždinskih osnovnih škola dobro su upoznati/nisu upoznati s opasnostima nasilja na internetu“. Učenici naše škole, Fabijan Matovinović, Nikša Ćirić , Maja Štimac, Juraj Primorac , Petar Jembrih Prstec i Tino Žuvić aktivno su sudjelovali u raspravi.

Članovi Dječjih foruma i predstavnici Vijeća učenika zaključili su  je da je većina učenika varaždinskih osnovnih škola dobro upoznata s opasnostima nasilja na internetu putem izborne nastave informatike, satova razrednika ili u razgovoru s roditeljima i prijateljima.

Nasilje na internetu događa se, uglavnom, kad se učenici ne pridržavaju pravila  sigurnog korištenja interneta.  Podsjetili smo jedni druge da nepoznatim osobama ne smijemo odavati osobne podatke kao ni osobne podatke članova obitelji; svoje fotografije ne smijemo slati nepoznatim osobama jer nikad ne znamo što ta osoba može učiniti s njima; moramo biti oprezni u kontaktu s nepoznatim osobama jer se svatko na internetu može predstaviti kako želi; ukoliko netko loše piše o nama ili nekoj drugoj osobi reći ćemo to roditeljima ili učiteljima,  a ako se radi o prijetnjama ili  nasilju trebamo obavijestiti policiju.