Učenici 1.c saznali su kakav je afrički stil života njihovih vršnjaka
Autor: Željka Dugi Sokač, 13. 4. 2015.

Mijo Majhen, čovjek velika srca i još većeg osmijeha, prezentirao je prvašićima način života u Africi.

Naime, Mijo je prije tri godine tijekom turističkog posjeta Keniji i Tanzaniji, upoznao  fra Miru Babića, koji u Africi vodi sirotište Mali dom te shvatio da želi pomagati djeci. Samo tri mjeseca poslije vratio se  u Subukiju i ostao mjesec dana. Ove je godine njegov volonterski rad u  sirotištu  trajao 3 mjeseca. No, ni tu nije kraj; otići  će ponovno!

Iako je prvašićima pažnja kratkoga vijeka, vjerujte mi,  oni se svih 60 minuta, koliko je trajalo predavanje, nisu pomaknuli s mjesta. Mijo je svojim fotografijama  iz Afrike osvojio dječja srca, približio im težak način života njihovih vršnjaka koji žive u Africi i probudio u njima svijest o tome da budu zahvalni na onome što imaju jer mnoga djeca ni ne znaju da postoje skupocjene stvari kakvima se oni koriste svakodnevno.

Prvašići su na kraju rekli: „Hvala ti Mijo! I mi ćemo pomoći djeci iz Afrike tako da ćemo sakupiti novac i donirati ga  kako bi oni živjeli sretnije.“ Fotografije susreta s Mijom u razredu možete pogledati klikom na fotografiju ispod.

Pogledajte i vi fotografije iz Afrike: album1, album 2, album 3 i album 4.

Pogledajte i kratak video isječak o životu u Keniji.