I ove godine uspješni u matematičkim izazovima
Autor: Nina Vidoni, 27. 4. 2015.

Andrea Križanić i Mirko Bušić, mladi matematičari VI. osnovne škole Varaždin, u Trogiru osvajaju zavidna mjesta na državnom natjecanju iz matematike

Ove godine, grad Trogir bio je domaćin 56. državnog  natjecanja iz matematike. Na natjecanje je pozvano 20 najboljih matematičara iz cijele Hrvatske. To su bili učenici od 5. do 8. razreda. VI. osnovna škola Varaždin ove je godine imala dva predstavnika: Mirka Bušića, učenika 5.a razreda i Andreu Križanić, učenicu 7.c razreda. Mirko Bušić, pod vodstvom mentorice Katice Kalajdžije,  osvojio je 11. mjesto, dok je Andrea Križanić, čija je mentorica Nina Prašnjak,  osvojila treće mjesto i drugu nagradu.  Učenici su, osim što su odličnim rezultatima predstavili našu školu, stekli nove prijatelje te uživali u posjetu Trogiru i boravku u ovom prekrasnom gradiću.

Galerija