Od 5. do 8. (predmetna nastava)

Impresionizam u glazbi
Autor: Ružica Kapitan, 11. 5. 2018.

Učenici sedmih razreda VI. OŠ Varaždin nedavno su nazočili nesvakidašnjoj izvanučioničkoj nastavi Glazbene kulture.

U suradnji s Hrvatskom glazbenom mladeži u okviru Tjedna glazbe za mlade, organiziran je odlazak na koncert Zagrebačke filharmonije.

Koncert je održan 10. travnja 2018.g. u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu, a tema koncerta bila je „Impresionizam u glazbi“.

Naime, na koncertu su bila izvedena djela skladatelja koji pripadaju razdoblju impresionizma, s naglaskom na djela najznačajnijeg predstavnika tog razdoblja Claudea Debussya.

U izvedbama su nastupili uz orkestar Zagrebačke filharmonije pod ravnanjem dirigenta Tončija Bilića učenici - plesači Škole suvremenog plesa Ane Maletić te pijanist Berislav Arlavi. Varaždinka Zdenka Weber, autorica je popratnog teksta i moderatorica, redatelj izvedbe Ivan Miladinov, a osoba zadužena za video projekcije Tomislav Krajcer.

Dolaskom na ovaj koncert realizirano je više odgojno – obrazovnih ciljeva, od vizualnog i akustičkog doživljaja naše najpoznatije koncertne dvorane, upoznavanja s glazbalima simfonijskog orkestra i njegovim akustičkim zvukom, upoznavanja sa stilskim razdobljem impresionizma te promicanja kulture i umjetnosti među mladima, kao i odgoj mlade (buduće) kulturne publike.