Od 5. do 8. (predmetna nastava)

Tableti u nastavi
Autor: Ivana Canjuga, 12. 10. 2018.

Veselo i korisno na satu Hrvatskoga jezika u 5. b i 5. c razredu.

Učenici 5. b i 5. c razreda VI. osnovne škole Varaždin radosno su dočekali sat Hrvatskoga jezika u četvrtak 11. listopada 2018. godine jer su im dan prije bili podijeljeni tableti koje će koristiti u nastavi. S profesoricom Ivanom Canjuga krenuli su u pravu istraživačku nastavu književnosti i stvaralaštva. Učenici su oduševljeno počeli pretraživati činjenice vezane uz hrvatsku himnu. Uskoro su se čuli zvukovi himne, pitanja kao što su npr. zove li se naša himna stvarno Horvatska domovina ili je pogreška na mrežnim stranicama, što se zapravo događalo u godinama nastajanja himne i vidi li se stvarno u temi ponos ili je dovoljno napisati da je u pjesmi pokazana ljubav prema domovini. Učenici su u skupinama samostalno dolazili do odgovora koji su ih zanimali i svaka je skupina u svom izlaganju predstavila svoje odgovore i bilješke. Zanimljivo je što ih nisu zanimale iste stvari vezane uz himnu, no naučili su mnogo i to na jedan nov i zanimljiv način. Kasnije su odgovarali na pitanja o tome kako im se sviđa nov način poučavanja koji se provodi od rujna 2018. Svi su odgovarali kako sada mogu naučiti puno više i lakše, čak i one sadržaje koji bi im se prije činili teški. A posebno su oduševljeni sada kada samostalno pretražuju mrežne stranice, rješavaju kvizove, odgovaraju na pitanja i još mnogo toga putem digitalnih alata (kahoot kviz, padlet, learning apps i drugi).