Od 5. do 8. (predmetna nastava)

Klikom na svakog pojedinog učitelja možete vidjeti sve vijesti koje je učitelj objavio vezano uz svoj predmet i rad u školi ili možete pogledati popis kronološki objavljenih vijesti ispod popisa učitelja.

Individualni razgovori

Predmet _ Učitelji __ Predmet _ Učitelji

Hrvatski jezik

Zdenka Šopar, Ivana Canjuga, Anita Perkov, Martina Špičko   Geografija   Vera HlapčićAlenka BađunBojana Perko

Engleski jezik   Andreja Remar Vidrač, Tina Ivčić, Filip Novosel, Natalija Hranjec   Povijest   Vera HlapćićBojana Perko

Njemački jezik

Natalija Hranjec, Dajana Leich, Marijana Martinec

Glazbena kultura   Ružica Kapitan

Matematika   Nina Prašnjak, Vedana Herman, Dario Maltarski, Elizabeta Borovec   Likovna kultura   Ivan Duić

Fizika   Jelena Bajkovec   Tehnička kultura   Marko Martinec

Kemija   Karmen Holenda, Mihaela Vrbnjak Grđan   TZK   Marinka MakTomica Kanoti

Priroda    Karmen Holenda, Mihaela Vrbnjak Grđan, Valentina Lukić

Vjeronauk

Ljiljana Posavec ZavrtnikSanja MalbašićTomislav RoguljaJanja Fotak

Biologija   Karmen HolendaMihaela Vrbnjak GrđanValentina Lukić   Informatika   Jelena Bajkovec, Dario MijačDanijel Lukić

IZAZOVI KROZ DOŠAŠĆE
Autor: Kristina Roginek, 20. 1. 2020.

Proteklo došašće na školskom su štandu bili ponuđeni papirići na kojima su bili ispisani različiti izazovi. Izazovi su bili usmjereni na odnose prema roditeljima, bakama, djedovima,  prijateljima, djelatnicima škole i Bogu. Akcija izvlačenja izazova trajala je koliko i došašće, otprilike četiri tjedna.

Jednom u tjednu svaki je učenik mogao izvući svoj izazov/zadatak koji je trebao izvršiti u došašću.  Cilj izazova bio je što bolje se pripremiti za nadolazeći Božić. Na štandu su bili ponuđeni i papirići s mudrim mislima koji su bili namijenjeni  za djelatnike škole te ''Kutija dobrih djela'' u koju su učenici mogli ubaciti svoje radove u kojima su opisali kako su izvršili određeni izazov. Među pristiglim radovima izabrana su dva rada koja su se istaknula. Neki radovi nisu objavljeni jer nisu bili dovršeni.

Prvi rad.

Izazov: Napiši popis pet stvari na kojima si zahvalan.

5 stvari na kojima sam zahvalan

1. Zahvalan sam za svoje dobre roditelje koji se trude i pomažu mi oko svega, financiraju me, te me najvažnije neizmjerno vole.
  2. Zahvalan sam na svojoj braći. Oni mene neizmjerno vole te ja neizmjerno volim njih. Oni mi svaki dan uljepšavaju život.
  3. Zahvalan sam na svojim prijateljima. Uljepšavaju mi dane u školi, pomažu mi te me poučavaju o nekim stvarima.
  4. Zahvalan sam na svojim učiteljima. Iako su ponekad strogi, oni troše svoje dragocjeno vrijeme da nam prenesu znanja važna za život.
  5. Najvažnije, zahvalan sam što uopće ŽIVIM. Zahvalan sam Bogu jer mi je podario ovaj život u ovom gradu, u ovoj obitelji.

Drugi rad.

Izazov: Pomozi pripremiti večeru

Moj zadatak je bio pripremiti večeru. Osjećala sam se lijepo jer se volim uključivati u takve ''akcije''. Volim kad naša škola uključi nas učenike u dobra djela. Večeru sam pripremila mami, baki, tati i sestri. Bili su ponosni na mene i sretni. Ja sam se lijepo osjećala. Bilo mi je drago usrećiti svoju obitelj.

Još jednom VI. Osnovna škola može biti ponosna na svoje učenike. Osim po odličnim rezultatima naši se učenici ističu i po svojoj zrelosti, odgovornosti i spremnosti za pomaganje. Samo tako nastavite!