Projekt "Vrtim zdravi film"
Autor: Martina Špičko, Miroslav Cmuk, 11. 2. 2013.

6. veljače na VI. osnovnoj obilježen je završetak projekta "Vrtim zdravi film" te su  našu školu posjetili vrhunski sportaši.

Hrvatski školski športski savez u suradnji sa tvrtkom Nestle Adriatic d.o.o. odlučio je pokrenuti projekt kojemu je cilj edukacija učenika sedmih razreda osnovnih škola o zdravim prehrambenim navikama te o važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću u svakodnevnom životu. U projekt je uključeno sedam osnovnih škola u Hrvatskoj, a među njima je i naša škola. Osim edukacije o zdravoj prehrani, koju je provodila učiteljica Marinka Mak, učenici su snimili film na temu “Vrtim zdravi film” i sudjelovali u različitim sportskim aktivnostima.

U školi je 6. veljače organizirana završna priredba kojom se obilježio završetak projekta, a tom je prigodom našu školu posjetio vrhunski plivač Gordan Kožulj, gimnastičar Filip Ude, predsjednik Hrvatskog školskog sportskog saveza Josip Košutić i Aleksandra Malešević, predstavnica tvrtke Nestle Adriatic d.o.o. Učenici sedmih razreda pripremili su raznoliki program u kojem su pokazali na koji način oni vrte svoj zdravi film. Učenik 7. a razreda Josip Pokorny prezentirao je karate vježbe, sportski uzor naše škole, učenica 6. b razreda Tihana Vusić i učenik 7. d razreda Ivan Jarnec oduševili su nas plešući sambu. Učenici 7. a razreda otplesali su zanimljivu koreografiju uz poznatu pjesmu Gangam style, učenice 7. c razreda Nika Pavešić, Mihaela Korušić, Mihaela Težački, Ana Jambrešić, Pamela Marenčić i Lucija Jambrešić predstavile su svoj filmski uradak “Vrtim zdravi film”. Učenice 7. d razreda Helena, Marta Plic i Lucija Godinić i  učenik 7. a razreda Fran Klarić predstavili su edukativnu igru „U supermarketu”. Na početku programa predstavnik Hrvatskog školskog športskog saveza Josip Košutić pozdravio je učenike, predstavnica tvrtke Nestle Adriatic d.o.o Aleksandra Malešević održala je kratko i poučno predavanje o zdravoj prehrani i tjelovježbi, dok je proslavljeni olimpijalac Gordan Kožulj kratkim govorom dodatno motivirao učenike da više vremena posvete tjelesnoj aktivnosti i da se zdravije hrane. Ugodno su iznenadili i rezultati koje su učenici postigli na kraju programa.

Pogledajte slike!