O jednoj uspješnoj predstavi za djecu
Autor: Miroslav Cmuk, 7. 12. 2014.

Posjetili su nas štićenici Doma Lekić.

U četvrtak, 4.12.2014., učenici drugih razreda 6. osnovne škole Varaždin uživali su u kazališnoj predstavi "Carevo novo ruho" Hansa Christiana Andresena, poučnom lektirnom djelu. Predstavu su izveli štićenici Doma socijalne skrbi za starije i nemoćne osobe Varaždin (Dom Lekić).

Datum izvedbe predstave bio je prigodan, budući da se 3.12.2014. obilježava Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Gledajući predstavu, djeca su se uvjerila kako tjelesne poteškoće, kao što je nemogućnost hodanja, ne moraju biti nikakva prepreka u umjetničkom djelovanju, odnosno da svatko može glumiti ukoliko to zaista želi.

Predstava je nagrađena pljeskom, a učenici su kasnije imali priliku isprobali kostime i podružiti se s glumcima, pitati ih koliko dugo i zašto se bave glumom te čime se još bave u slobodno vrijeme. Sve u svemu, bilo je to ugodno druženje za djecu i izvođače!

Pogledajte fotografije.