Vatra je dobar sluga, ali loš gospodar
Autor: Ida Lacković, 23. 11. 2016.

U sklopu preventivnih programa, učenike drugih razreda VI. OŠ su u srijedu, 16.11.2016., posjetili djelatnici Javne vatrogasne postrojbe Varaždin.

Vatrogasci su učenicima pokazali što se sve nalazi u vatrogasnom vozilu, objasnili načine gašenja požara te s učenicima porazgovarali koje opasnosti prijete u slučaju neopreznog rukovanja vatrom. Učenici su pritom naučili koja je razlika između vatre i požara, kako reagirati ako primijete požar te na koji broj nazvati vatrogasce.

Predavanje i demonstracija su učenicima bili izuzetno zanimljivi, pogotovo kad su saznali da posao vatrogasca nije samo gašenje požara nego i odlazak na prometne nesreće, spašavanje kućnih ljubimaca s drveća itd.

Na kraju su i sami učenici postavljali pitanja vezana uz zanimanje vatrogasac. Uz mnogobrojna pitanja vezana uz opremu koja se nalazila u vozilu, učenike je zanimalo mogu li se i žene baviti ovim zanimanjem te koje su im intervencije najviše ostale u sjećanju.

Koliko su djeca uživala u zanimljivom predavanju možete pogledati u albumima.

Album 1     i      album 2.