Petarde nisu igračke
Autor: Ružica Martinec, 22. 12. 2017.

Policijska uprava varaždinska tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana provodi preventivnu akciju „Mir i dobro“, koja ima za cilj zadržati povoljno stanje sigurnosti tijekom navedenih blagdana. Jedna od osnovnih preventivnih aktivnosti je zaštita djece i maloljetnika od stradavanja zbog korištenja pirotehničkih i drugih eksplozivnih sredstava.

Petarde nisu nikome donijele dobro, niti ljudima niti životinjama koje žive oko nas pa ni u udaljenim šumama. Trebali bi svi misliti jedni na druge. Oni koji bacaju petarde trebali bi zaboraviti, bar u ovo blagdansko vrijeme, na sebičnost i omogućiti svima oko sebe da uživaju u mirnom slavlju u miru svoga doma i okruženja.

Učenici  3.b su crtežom željeli pokazati što se sve može raditi umjesto stvaranja buke petardi u vrijeme blagdana. Njihove crteže pogledajte u fotogaleriji.

Dokumente PU Varaždinske možete preuzeti u privitku.

Priloženi dokumenti:
PETARDE_NISU_IGRACKE.docx (42.01 KB)