„Gumi-gumi“ u Seketinu
Autor: Ksenija Dretar, 21. 5. 2018.

U sportsko rekreacijskom centru u Slugovinama u Seketinu u četvrtak 17.5.2018. održana je završnica projekta „Poticanje psihofizičkog i socioekonomskog  stanja djece kroz igre kretanja“ u kojem je sudjelovalo 100-tinjak učenika županijskih osnovnih škola.

U prezentaciji  naše škole sudjelovale su sljedeće učenice: Ema Juričan, Nina Hopwood, Stela Nöthig, Franka Golub, Niki Pintarić, Eva Vrček, Tara Šipek, Nina Hrastić, Anja Mirilović i Zara Petrina. Projekt je pokrenulo Županijsko vijeće za preventivne programe varaždinske županije, a prihvatile su ga učiteljice razredne nastave naše škole i učiteljice koje rade u produženom boravku. One su animirale učenike da nauče skakati nekadašnju skoro zaboravljenu igru „Gumi-gumi“ i slične igre koje se mogu igrati u školskom dvorištu, sportskoj dvorani, igralištu i učionici. U Slugovinama su  učenici iz osam osnovnih škola učili razne načine preskakanja gume i vidjeli da se igre razlikuju od škole do škole. Osim igre „Gumi-gumi“ učenici su igrali badminton, graničar, nogomet i pjevali „karaoke“. Svoje vještine pokazale su i učiteljice. Kako je to izgledalo možete vidjeti na fotografijama.