Učenici 5. d obilježili su Dan ružičastih majica
Autor: Mihaela Vrbnjak Grđan, 26. 4. 2021.

17. veljače 2017. Hrvatski je sabor izglasao Dan ružičastih majica kao NACIONALNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA.

Na satu razrednika obilježen dan koji pomaže u savladavanju izazova odrastanja.

Povodom tog dana učenici 5.d razrednog odjela na satu razrednika razgovarali su o vršnjačkom nasilju, a posebno su se osvrnuli na razliku između sukoba, konflikta i nasilja. Njihova razrednica, Mihaela Vrbnjak Grđan, uputila ih je u tu aktualnu temu kako bi im pomogla da savladaju i taj izazov u svom odrastanju.
Anja Mastelić, Matilda Turkalj, Juraj Štimac, Dino Protrka, Rina Farkaš i Nika Balažin izradili su stripove na temu „Sukob“, „Konflikt“ i „Nasilje“ u kojima su svima nama htjeli poručiti ovo:
„Zapamtimo, cilj nije tražiti odnose bez konflikta, nego te konflikte znati učinkovito rješavati!“

Strip o nasilju Dino P. Juraj Š.

Sukob

Konflikt