Preventivni programi

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škole bez nasilja!

Uz suradnju s Ministarstvom poljoprivrede te uz financiranje EU u školi se provode programi: Shema školskog voća i Mlijeko u školama !

(Vagors Zagreb d.o.o.)   (Vindija d.d. Varaždin)

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škola bez nasilja i Eko škola!

SPAS

PONOS

Postupci pružanja prve pomoći

Teškoće nisu prepreka
Autor: Sandra Šenkiš, 3. 6. 2015.

Projekt je realiziran s  Centrom Tomislav Špoljar Varaždin, 25.5.2015. u vremenu od 8:00-13:00 sati. Djelatnici Centra ugostili su nas na radionicama tijekom tjedna otvorenih vrata škole. 15 učenika trećih razreda naše škole prisustvovalo je raznim radionicama u Centru.

Radionicu „Plavo ljeto“ priredila je prof. defektolog Ivana Peček, a u sklopu radionice djeca su ljepljenjem vune oblikovala sliku. Tražilo se strpljenje i fina motorika njihovih prstića da precizno zalijepe  vunu na papir prema zadanim linijama.

Radionicu "Leptiri" imala je prof. defektolog Renata Kos, a učenici su pogađali što se nalazi skriveno na slici, zatim su imali kviz te su pisali  priču o leptiru. Nakon toga igrali su memory igrice na temu leptira, crtali s dvije ruke na papiru sve o leptirima, plesali su, pjenom za brijanje i bojama za prstiće su pisali po zraku. Djeca su pokazala svoju kreativnost na različitim područjima.

Treću radionicu imale su kolegice Marina Radosavljević, prof. defektolog i Blaženka Maltar, prof. defektolog gdje su djeca gledala film o Varaždinu, radili su od glinamola varaždinske klipiće te na kraju izradili plakat na temu Varaždin. Naši učenici pokazali su zavidno znanje u poznavanju svojeg grada.

Četvrtu radionicu imala je Vesna Dugandžić, prof. defektolog koja je djecu naučila kako se izrađuje cvijet u origami tehnici. Djeca su pokazala da imaju puno strpljenja i vrijedne ruke koje mogu sve uz malo dobre volje i dobro društvo.

Djeca 6. osnovne škole Varaždin i polaznici Centra Tomislav Špoljar Varaždin družili su se tijekom razgledavanja škole, tijekom odmora i užine te za vrijeme radionica. Razgovarali su o uobičajenim dječjim temama te si usput međusobno pomagali tijekom radionica. Darovali su nam za uspomenu prekrasne keramičke žabice koje su sami izradili te plakat od vune kao rezultat zajedničkog rada i međusobnog druženja.

Galerija