Preventivni programi

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škole bez nasilja!

Uz suradnju s Ministarstvom poljoprivrede te uz financiranje EU u školi se provode programi: Shema školskog voća i Mlijeko u školama !

(Vagors Zagreb d.o.o.)   (Vindija d.d. Varaždin)

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škola bez nasilja i Eko škola!

SPAS

PONOS

Postupci pružanja prve pomoći

JAVNA TRIBINA „VARAŽDIN, MLADI, ALKOHOL“
Autor: Ksenija Dretar, 14. 10. 2015.

12.listopada  u 12,00 sati u skupštinskoj dvorani Županijske palače održala se javna tribina pod nazivom „Varaždin, mladi, alkohol“. Javnoj tribini prisustvovali su ravnatelj škole Mario Stančić, pedagoginja Ksenija Dretar i predsjednik Vijeća učenika VI.OŠ Varaždin Rene Kelemen.

Cilj tribine  bio je okupiti predstavnike struka koje sudjeluju u odgoju i preodgoju mladih osoba: Centra za socijalnu skrb, prosvjetnih djelatnika, suce Prekršajnog suca, policije, zdravstva, predstavnike mladih i predstavnike roditelja kako bi donijeli preporuke vezane uz reguliranje ponašanja i konzumacije alkoholnih pića od strane maloljetnika. Alkohol je najčešće prva ovisnost s kojom se mladi susreću, a nerijetko se ne zaustavljaju samo na njemu. Trend konzumacije alkohola u populaciji mladih stalno je u porastu, što zabrinjava i traži pozornost cijele društvene zajednice, prije svega u prevenciji. O tome nas je izvijestila mr. Irena Stipešević Rakamarić, dr. med., spec. javnog zdravstva.

Siniša Česi, mag. socijalne pedagogije govorio je o ulozi Centra za socijalnu skrb u prevenciji alkoholizma mladih.

Predstavnik PU Varaždin Medenjak Mario predstavio je projekt „Zdrav za 5“, a Doroteja Zorman, predsjednica Prekršajnog suda u Varaždinu govorila je o alkoholu  i maloljetnim počiniteljima prekršaja.

Predsjednica Udruge sudaca za mladež Lana Peto Kujundžić  predstavila je  projekt „Stop“ koji se do sada provodio na području grada  Zagreba i Velike Gorice. U projektu su sudjelovali  maloljetnici koji su zatečeni u konzumaciji alkohola na javnim površinama, koji su svjesni svoje pogreške i čiji su roditelji spremni sudjelovati u programu. Naglasak projekta stavljen je na uključivanje djeteta u rad određenih udruga za koje pokazuje interes, bez evidencije u sudskoj dokumentaciji, kao postupak svojevrsne resocijalizacije kako se prekršaj ne bi ponovio.

Voditelj službe policije Darko Dragičević  naveo je da kreće s realizacijom Odluke o zabrani konzumiranja alkohola na javnim površinama što će također doprinijeti smanjenju korištenja istog.