Preventivni programi

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škole bez nasilja!

Uz suradnju s Ministarstvom poljoprivrede te uz financiranje EU u školi se provode programi: Shema školskog voća i Mlijeko u školama !

(Vagors Zagreb d.o.o.)   (Vindija d.d. Varaždin)

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škola bez nasilja i Eko škola!

SPAS

PONOS

Postupci pružanja prve pomoći

Pružanje prve pomoći spašava život
Autor: Ivana Canjuga, 9. 1. 2016.

Pripadnici Gradskog društva Crvenog križa Varaždin još jednom pokazali su djelatnicima naše škole što znači dragocjenost ljudskog života.

Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin udruga je za promicanje humanitarnih ciljeva i provođenje zadaća zaštite i unapređenja zdravlja, socijalne skrbi, zdravstvenog i humanitarnog odgoja te se zalaže za poštovanje međunarodnog humanitarnog prava i zaštite ljudskih prava i života. I ove su godine pripadnici te udruge došli u našu školu prepuni rekvizita kako bi nam održali radionice iz pružanja prve pomoći unesrećenima. Učitelji su se skupili kako bi zajedno s predstavnikom Crvenog križa Stankom Šincekom provježbali i ponovili kako pomoći osobi koja se zatekne u problemu opasnom po život. Srčani i moždani udari, hiperglikemije, hipoglikemije, epileptični napadi, prijelomi i ostale nesreće ili bolesti veoma su opasne pojave i mogu završiti fatalno i dramatično ako osoba koja je u blizini unesrećenog ne reagira pravovremeno ili točno i pravilno. Učiteljima je pokazano oživljavanje, imobilizacija, umjetno disanje, masaže srca, pravilan položaj tijela unesrećenika i još mnogo toga, a što su isti mogli i isprobati na lutki. U školi također postoje i osobe educirane za prvu pomoć, a to su učiteljica biologije Valentina Vrbec te učiteljica kemije i biologije Mihaela Vrbnjak Grđan. Djelatnik udruge pokazao nam je i rukovanje AWD uređajem (automatski vanjski defibrilator)  koji radi na principu EKG uređaja. Ovo je veoma važno u radu s ljudima, a posebno s djecom gdje ponekad sekunde odlučuju o ljudskom životu. Fotografije s predavanja možete vidjeti u fotogaleriji.