Preventivni programi

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škole bez nasilja!

Uz suradnju s Ministarstvom poljoprivrede te uz financiranje EU u školi se provode programi: Shema školskog voća i Mlijeko u školama !

(Vagors Zagreb d.o.o.)   (Vindija d.d. Varaždin)

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škola bez nasilja i Eko škola!

SPAS

PONOS

Postupci pružanja prve pomoći

Sigurno u prometu
Autor: Anita Perkov, 27. 6. 2016.

Kako se školska godina primiče kraju, valja se prisjetiti aktivnosti učenika VI. osnovne škole Varaždin u okviru prometno-edukativne izvannastavne aktivnosti „Sigurno u prometu“.

Učenici 5. i 7. razreda marljivo su pohađali 8 sati teoretske nastave te 8 sati na školskom prometnom poligonu. U okviru aktivnosti učenici su mogli sudjelovati u programu poučavanja za samostalno i sigurno sudjelovanje u prometu kao vozači bicikla.

Program poučavanja provodio je učitelj Tehničke kulture Mijo Sučić u suradnji s HAK-om i prometnom policijom! U okviru izvannastavne aktivnosti Sigurno u prometu učenici su polagali teorijski i praktični dio odnosno polaganje biciklističkog ispita. Svi učenici koji su s uspjehom završili obuku dobili su Potvrdu o sudjelovanju u poučavanju za sigurno upravljanje biciklom u prometu.

Kao nastavak suradnje na projektu sigurnosti u prometu te izgradnje biciklističkog poligona na dvorištu škole,  VI. osnovna škola Varaždin od Grada Varaždina primila je 23. svibnja 2016. godine donaciju deset bicikala Pony urban 20" i 10 kaciga u ukupnoj vrijednosti od 12.391,88 kn. Danonacija će biti korištena za provođenje Programa osposobljavanja za upravljanje biciklom u cilju stjecanja kompentencija za sigurno sudjelovanje u prometu i polaganju biciklističkog ispita djece s navršenih 9 godina.

Kao što je tom prilikom naglasio varaždinski gradonačelnik Goran Habuš, situacija u prometu današnjih dana vrlo je loša, a edukacija je jedan od najvažnijih faktora sprječavanja prometnih nesreća.

Potaknuti svim tim aktivnostima, u VI. osnovnoj školi Varaždin formirana je i Školska prometna jedinica. Učenici su tako zadnji dan nastave, uz pomoć pripadnika PU varaždinske, prvi put izašli na križanje ispred VI. osnovne škole te pomogli u reguliranju prometa. Sve s ciljem da učenici sretno, sigurno i na vrijeme stignu u svoju školu. Nadamo se da će se ova dobra praksa nastaviti i druge školske godine!

Fotogalerija