Preventivni programi

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škole bez nasilja!

Uz suradnju s Ministarstvom poljoprivrede te uz financiranje EU u školi se provode programi: Shema školskog voća i Mlijeko u školama !

(Vagors Zagreb d.o.o.)   (Vindija d.d. Varaždin)

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škola bez nasilja i Eko škola!

SPAS

PONOS

Postupci pružanja prve pomoći

Preventivna aktivnost „Petarde nisu igračke“
Autor: Ksenija Dretar, 27. 11. 2017.

U ponedjeljak,27.studenog 2017.u VI. osnovnoj školi Varaždin održane su interaktivne radionice za učenike osmih razreda pod nazivom „Petarde nisu igračke“.

Interaktivne radionice održao je policijski službenik za prevenciju Policijske postaje Varaždin Siniša Lah. Osnovni cilj predavanja i radionica je zaštita djece tj. učenika osmih razreda osnovnih škola od tjelesnog ozljeđivanja i smrtnog stradavanja uslijed nepažnje, znatiželje ili igre s oružjem i pirotehničkim sredstvima. Na interaktivnim radionicama učenici  su se upoznali s izgledom navedenih sredstava, opasnostima koja predstavljaju, posljedicama nepravilnog rukovanja kao i mjerama samozaštite (mjerama pravilnog pravovremenog reagiranja u slučaju pronalaska istih).

Kako nam se približavaju božićni i novogodišnji blagdani, nadamo se da će navedene informacije učenici primijeniti i tako pridonijeti mirnom ozračju i prikladnom obilježavanju predstojećih blagdana.