Preventivni programi

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škole bez nasilja!

Uz suradnju s Ministarstvom poljoprivrede te uz financiranje EU u školi se provode programi: Shema školskog voća i Mlijeko u školama !

(Vagors Zagreb d.o.o.)   (Vindija d.d. Varaždin)

U školi se kao trajne vrijednosti provode programi: Škola bez nasilja i Eko škola!

SPAS

PONOS

Postupci pružanja prve pomoći

Nastavak projekta "Teškoće nisu prepreka" - likovna radionica uz Dan planeta Zemlje
Autor: Sandra Šenkiš, 8. 5. 2018.

Obilježavanje Dana planeta Zemlje – likovna radionica 5.a VI. osnovne škole Varaždin i polaznika Centra Tomislav Špoljar Varaždin.

Dan planeta Zemlje u Hrvatskoj obilježava 22. travnja od 1990. godine. Na taj dan na svim kontinentima obilježava se brojnim događajima posvećenim očuvanju i zaštiti okoliša u cilju zaštite prirodnih resursa te kako bi se skrenula pozornost koja prijeti životu na Zemlji zbog porasta globalnog onečišćenja.

U Hrvatskoj se na taj dan održala najveća ekološka nacionalna kampanja „Zelena čistka – Jedan dan za čisti okoliš“ koja je šesti put okupila volontere iz svih dijelova Hrvatske u čišćenju divljih odlagališta otpada.

U suradnji sa Centrom za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar Varaždin, nastavili smo s projektom „Teškoće nisu prepreka“ u sklopu kojeg nastavljamo s radionicama u sklopu kojih se djeca međusobno druže i upoznaju te uče o humanim vrednotama i međusobnom uvažavanju, a uz to se i obrađuje i prigodna tema.

U ovom polugodištu dio učenika iz Centra u pratnji prof. Ivane Peček i dr.sc. Zlatka Bukvića došao je na radionicu u 5.a razred pod vodstvom uč. mentora Tomislava Rogulje i voditelje projekta prof. Sandre Šenkiš i prof. Ines Nemet. Učenici su upoznati s Danom planeta Zemlje te s aktivnostima koje su provedene. Nakon toga pogledan je kratak film Eko priča za velike i male. www.youtube.com/watch?v=aOvVnERSXY

Na kraju je održana likovna radionica gdje su se djeca družila, jela slatkiše koje su nam naši prijatelji donijeli i bojali dane im predloške vezane uz planet Zemlju ili su samostalno crtala planet Zemlju kakvu bi željeli imati.

U novoj školskoj godini radujemo se nastavku projekta.

Fotogalerija