Kreativno pisanje
Autor: Miroslav Cmuk, 27. 9. 2017.

U grupi "Kreativno pisanje", koju su drugu godinu zaredom pohodile učenice 7.a razreda, naglasak je stavljen na pisanje komentara. Da bi komentar bio autorski i samim time što uspješniji, polaznice su morale razvijati te usmenim i pisanim putem izražavati vlastite dojmove o zadanoj temi, odnosno problemu.

Što misle o školskoj lektiri i modernim ovisnostima (društvene mreže), kako učiniti svijet ili makar lokalnu zajednicu ugodnijim mjestom za život, tek su neke od obrađenih tema. Polaznice su u formi komentara analizirale i nekoliko igranih filmova, ali i izrazile mišljenje o važnosti ocjena u procesu obrazovanja.

Osim u pisanju komentara, polaznice grupe okušale su se i dokazale u pisanju memoaristike, humoreske i pjesničke proze.

Učenice petih razreda, koje su prvi put pohodile grupu "Kreativno pisanje", okušale su se u pisanju modernih basni, fantastičnih priča i znanstveno-fantastičnih priča.