Kutak za roditelje

Poštovani roditelji ovdje možete pročitati sve važne obavijesti namijenjene roditeljima. Također u podizborniku s lijeve strane dostupni su: Individualni razgovoriKriteriji ocjenjivanjaPrvi dan nastaveUdžbenici!

Parking za roditelje

Autor: Marija Selak, 27. 5. 2014.

Jučer, 26. svibnja 2014. započele su prijave u sustav Nacionalnoga informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole.

Izuzetno je važno da prije same prijave u sustav svi kandidati dobro prouče brošuru u kojoj su opisani svi postupci koji se tiču samih prijava i upisa u srednje škole, kao i odluku o upisu učenika u 1. razred srednje škole šk. god. 2014./15. (nalaze se u privitku).
Učenici koji završavaju osnovno obrazovanje u redovitome sustavu obrazovanja u RH automatski su registrirani i u sustav se prijavljuju svojim elektroničkim identitetom (korisničkom oznakom i lozinkom) iz sustava AAI@EduHr (ako ste izgubili podatke javite se razrednici). Postupak prijava u sustav za ostale kandidate se razlikuje, a detaljno je opisan u brošuri.
Za početak, učenici će u sustavu moći provjeriti svoje osobne podatke i ocjene i to za sve koje su ostvarili u osnovnoj školi već samo one koje se vrednuju za upis – dakle, za početak, one od 5. do 7. razreda . Rezultati natjecanja iz znanja i sporta te kategorizacije sportaša još nisu vidljive u sustavu, a bit će pravovremeno unesene čim se prikupe svi potrebni podaci. Ako učenik primijeti neku netočnost u svezi s podacima u sustavu treba se javiti razredniku, koji će se pobrinuti da se ta netočnost ispravi.
Mrežnoj stranici Nacionalnog informacijskog sustava prijava i upisa u srednje škole možete pristupiti ovdje te pratiti redovito sve novosti. U rubrici Aktualno na našoj mrežnoj stranici, u gornjem desnom kutu biti će dostupna poveznica na ovu vijest kako bi vam sve osnovne informacije u svakom trenutku bile brzo dostupne.

Priloženi dokumenti:
Brosura2014.pdf (1.23 MB)