Kutak za roditelje

Poštovani roditelji ovdje možete pročitati sve važne obavijesti namijenjene roditeljima. Također u podizborniku s lijeve strane dostupni su: Individualni razgovoriKriteriji ocjenjivanjaPrvi dan nastaveUdžbenici!

Parking za roditelje

Dijabetes i škola
Autor: Sandra Šenkiš, 23. 3. 2015.

Dana 19.3.2015. Hrvatsko društvo za pedijatriju, endokrinologiju i dijabetologiju Hrvatskog liječničkog zbora, Društvo roditelja i ostalih zdravstvenih djelatnika za pomoć djeci i adolescentima oboljelima od šećerne bolesti „Veliki za male sa šećernom bolešću“ i uz potporu Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske organiziralo je seminar „Djeca sa šećernom bolešću u odgojno-obrazovnim ustanovama“ u Hrvatskom liječničkom zboru,Šubićeva 9, Zagreb.

Skupu su prisustvovale Valentina Vrbec, prof. kemije i biologije te Sandra Šenkiš prof. defektolog-logoped.

Na seminaru su dobivena osnovne preporuke za zbrinjavanje dijabetesa, zdravoj prehrani i terapiji inzulinom. Jedan učenik srednje škole koji već duži niz godina boluje od dijabetesa iznio je svoje osobno iskustvo s tom bolešću. Društvo „Veliki za male sa šećernom bolešću“ prikazao je svoj kontinuirani rad, film te da su sva djeca jednaka bez obzira na svoje bolesti.

Na kraju su svi sudionici ispunili test znanja o tome što su naučili te je  svima izmjeren šećer u krvi – praktičan rad.

Najvažnije je kod djece prepoznati hipoglikemiju.

Sve najvažnije informacije o dijabetesu možete pogledati u priloženom pdf dokumentu.

Priloženi dokumenti:
Dijabetes.pdf (1.02 MB)