Kutak za roditelje

Poštovani roditelji ovdje možete pročitati sve važne obavijesti namijenjene roditeljima. Također u podizborniku s lijeve strane dostupni su: Individualni razgovoriKriteriji ocjenjivanjaPrvi dan nastaveUdžbenici!

Parking za roditelje

Na početku drugog polugodišta 2015./16.
Autor: Mario Stančić, 20. 1. 2016.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Na početku drugog polugodišta srdačno vas pozdravljam i želim dobrodošlicu u školske klupe!

Radovi na obnovi škole

Kroz zimske praznike u našoj školi bilo je mnogo aktivnosti i s radošću mogu reći da smo obnovili više školskih prostora.

Školsku kuhinju proširili smo u skladu s pedagoškim standardom te će se uskoro moći kuhati do četiri obroka tjedno!

Izmijenili smo ulaz i na određeni način produljili prostor školske blagovaonice te time osigurali i prostor za školske keramičare. Nadamo se u budućnosti i uređenju zasebne učionice za Učeničku zadrugu čime bi keramičari, a i druge sekcije dobile trajni adekvatni prostor.

Obojili smo sve hodnike i učionice u novom dijelu škole te smo na taj način u zadnjih godinu i pol obojili cijelu školu u kojoj prevladavaju zlatni tonovi kao što je i uspjeh naših učenika, roditelja i učitelja na što smo posebno ponosni.

U smislu pripreme za dogradnju škole uredili smo novi ulaz u učionicu vjeronauka, pripremili novu školsku arhivu te uredili novi prostor za radionicu domara.

U školu su došli i dugo željeni školski ormarići koji će učenicima nižih razreda omogućiti da na primjeren način odlože odjeću i obuću, kao i vrijedne predmete koje na vlastitu odgovornost donose u školu. Dužnost učenika je ormariće kao i ključeve čuvati i narednoj generaciji ostaviti na način kako su ih preuzeli. Načine ukrašavanja i korištenja ormarića učenici su dogovorili sa svojim učiteljicama.

Iako smo mnogo napravili na uređenju učionica imamo još nekih ideja :-), a sve na korist naših učenika.

Suradnja s učenicima

Smatrajući suradnju s učenicima kao i njihovo mišljenje o školi jako važnim, u proteklom polugodištu posjetio sam naše učenike na satu razrednika dva puta. Razgovarali smo o aktivnostima učenika planiranim u školskom kurikulumu, o tome kako se mogu aktivnije uključiti u rad škole, o važnosti planiranja slobodnog vremena i učenja, dobrog odnosa sa učiteljima, tolerantnog ponašanja i još mnogo čemu. Učenici su sa razrednicima za drugi posjet pripremili pitanja i prijedloge.

Neke od prijedloga smo već usvojili.

Radio emisija Mojih 6 minuta – je emisija koja će se emitirati na školskom razglasu zadnjih 6 minuta 3 sata (kad su svi učenici u školi).  U prvom mjesecu emisija će ići ponedjeljkom, u drugom utorkom itd. Krećemo s učenicima osmih razreda, a zatim svi razredni odjeli „a“ razreda (7. a, 6. a, 5. a, …), nakon čega slijedi „b“ razred itd. Nakon premijernog puštanja emisije na školskom razglasu, emisiju ćete moći poslušati na školskom YouTube kanalu.

Dan kućnih ljubimaca. Da je naša škola Eko škola već zasigurno znate. Naše učenike učimo živjeti u skladu s prirodom, poštivati biljni i životinjski svijet (tako surađujemo i sa udrugom Spas). Rezultat svega je prijedlog naših učenika da jedan dan odredimo kad mogu u školu donijeti kućne ljubimce i pokazati ih svojim kolegama. U ovoj godini Dan kućnih ljubimaca povezati ćemo sa Sportskim danom i druženjem u školskom dvorištu.

Nikad dosta plesa - Maškare. Potaknuti uspješnim Božićnim plesnjakom (ove godine bio nam je 4. put), te plesom generacije kojeg organiziramo za učenike 8. razreda, učenici su predložili organizaciju još „minimalno jednog“ plesa. Udovoljavajući njihovoj želji ovogodišnje maškare učenici nižih razreda obilježiti će 9.2.2016. zajedničkim plesnjakom u školskoj dvorani gdje će se birati i najbolja maska izrađena od ekoloških materijala. Učenici viših razreda taj dan također dolaze maskirani prema želji ili zajedničkoj temi razrednog odjela te ćemo na kraju dana proglasiti i najkreativniji razredni odjel.

Ples na satu glazbene kulture i nastave TZK. Kako bi potpunije odgovorili na zahtjeve učenika za više plesa učitelji razredne nastave i tjelesne i zdravstvene kulture su tijekom praznika pohađali tečaj zavičajnih plesova kao jednostavnu zamjenu za engleski i bečki valcer te druge standardne plesove.

Ples je sastavni dio nastave glazben kulture i tjelesne i zdravstvene kulture od 1. do 8. razreda.

Učenjem plesova iz zavičaja, uz izvrsnu zabavu, učenike potičemo na ljubav prema domovini, čuvamo tradiciju i promičemo kulturnu baštinu. Sve što su naučili, učenici će pokazati zajedničkim nastupom za Dan kulture.

Sretno!

Također pred nama su i natjecanja učenika. Vremenik natjecanja kao i rezultate možete pratiti na školskom webu: Klub 6+.

Dragim učenicima, njihovim učiteljicama i učiteljima te stručnoj službi u novom polugodištu želim puno uspjeha u učenju i svim aktivnostima u koje ste uključeni, a vas poštovani roditelji pozivamo da nas pratite u brojnim školskim projektima.