Salata od tjestenine
Autor: Ksenija Dretar, 22. 2. 2016.

U petak, 19.2.2016. na satu domaćinstva učenici petih razreda radili su salatu od tjestenine i jaja.

Fotogalerija

Najprije smo skuhali tijesto i jaja. U ohlađeno tijesto umiješali su sastojke prema svojim željama tako da je salata kod svakog izgledala različito. Narezali smo tvrdo kuhana jaja na kockice. Od ostalih sastojaka koristili smo kukuruz šećerac, kisele krastavce, masline, origano, kiselo vrhnje, jogurt i majonezu. Evo recepta ukoliko ga netko želi isprobati kod kuće.

SALATA OD TJESTENINE I JAJA

( 6 osoba)

4 tvrdo kuhana jaja
1 svježa crvena paprika, kiseli krastavci
300 g tjestenine (mašnice, spirale)
340 g kukuruza šećerca
sol

Prema želji možete dodati :

150 g prešane šunke
150 g edamera

Za salatni preljev:

100 g majoneze
200 ml tekućeg jogurta
50 ml kiselog vrhnja
Začini prema želji : origano, bosiljak, peršin, papar

Priprema:

U posoljenoj kipućoj vodi skuhajte tjesteninu, ocijedite je i dobro rashladite. Skuhajte jaja.

U tjesteninu umiješajte jaja, šunku, papriku, krastavce koje ste narezali na kockice, kukuruz šećerac. Posolite.

Pripremljene sastojke prelijte salatnim preljevom od majoneze, jogurta i vrhnja.

Ukoliko umjesto sira i šunke  u tijesto stavite tunu iz konzerve i masline dobili ste salatu od tune.

Poslužite kao predjelo, samostalni obrok ili kao sastavni dio hladne zakuske. Ukrasite zelenom salatom.