Zajedno za nas
Autor: Sandra Šenkiš, 13. 5. 2013.

U utorak 7. svibnja, 2013. godine, s početkom u 10:30 sati, u dvorani Rotary kluba hotela „Turist“ u Varaždinu održana je radionica “Jačanje kapaciteta udruga i zainteresirane javnosti za sudjelovanje u procesima deinstitucionalizacije socijalnih usluga".

Radionica je realizirana u sklopu projekta "Zajedno za nas" kojeg financira Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva. U projektu sudjeluje pet udruga s područja RH: Društvo distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida  Čakovec, Društvo distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Grada Varaždina, Udruga invalida Donja Stubica, Društvo osoba s tjelesnim invaliditetom Pula i Društvo tjelesnih invalida grada Rijeke. Cilj radionice bio je educirati i informirati zainteresirane dionike i javnost o potrebi razvoja mreže dostupnih socijalnih usluga, deinstitucionalizacije i promicanja alternativnih oblika skrbi u zajednici, a u raspravi su sudjelovale i stručne suradnice 6. osnovne škole u Varaždinu. Sandra Šenkiš i Dušanka Kojdić iznijele su svoja iskustva vezana uz integraciju djece s tjelesnim invaliditetom u odgojno-obrazovne programe. Ovdje možete saznati više o radionici i pogledati slike.