Projekt: „Teškoće nisu prepreka“
Autor: Sandra Šenkiš, 3. 12. 2018.

Ujedinjeni narodi su 3. prosinac proglasili Međunarodnim danom osoba s invaliditetom.

Ovaj dan se obilježava s ciljem postizanja punog i jednakog uživanja ljudskih prava i sudjelovanja osoba s invaliditetom u društvu. Osobe s invaliditetom susreću se s mnogim preprekama u društvu i često su izloženi predrasudama, stigmi i diskriminaciji.

Projekt 6. osnovne škole Varaždin „Teškoće nisu prepreka“ započeo je 2014. sa ciljem da se u djeci  potakne svijest o međusobnom prihvaćanju i uvažavanju, jer svi smo na svoj način različiti i unikatni. Svake školske godine obilježavamo ga u suradnji sa Centrom za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar Varaždin.

Ove godine obilježili smo taj dan tako, da smo s djecom 5.d razreda čitali Bontončić, koji sadrži načine primjerenog ponašanja prema djeci koja su drugačija (imaju teškoće prilikom kretanja, učenja, kroničnih bolesti, učenja, ponašanja, komunikacijskih vještina….. Nakon toga smo razmjenjivali mišljenja. Učenici su svoje dojmove izrazili putem crteža. Nekolicina dječjih radova izložena je na panou u holu naše škole.

Fotoalbum možete pogledati ovdje.