preskoči na sadržaj

VI. osnovna škola Varaždin

Login

 

Školska obilježja

Himna škole (mp3)

Vizija, misija, vrijednosti

Vision, mission, values


CD dječjeg zbora "Varaždinski Slavuji"
BiH

Tražilica

Citati

GIF

Brojač posjeta...

Ispis statistike od 22. 10. 2013.

Ukupno: 2985101
Sandra Šenkiš, prof. defektolog - logoped

prof. defektolog-logoped

 

Stručni suradnik defektolog - logoped  tijekom školske godine obavlja poslove predviđene Godišnjim planom i programom rada stručnog suradnika defektologa – logopeda.

Neposredni rad s učenicima - uključuje otkrivanje i identifikaciju teškoće kod učenika te dogovor s roditeljima i učiteljima o dijagnostičkom postupku za utvrđivanje vrste i stupnja poremećaja. Dogovor za rehabilitaciju učenika koji se provodi individualno ili grupno 1 do 2 puta tjedno ovisno o teškoći. Uz djecu koja trebaju pomoć pri svladavanju nastavnog plana i programa, logopedske vježbe pohađaju i djeca s teškoćama govorno jezične komunikacije, teškoćama čitanja i pisanja (disleksijom, disgrafijom i diskalkulijom), slušno oštećeni učenici, učenici s cerebralnom paralizom, učenici s elementima autizma, učenici s ADHD sindromom te učenici s poremećajima u ponašanju. Cjelokupni rad se temelji na jakim stranama učenika, a tek potom na ograničenjima.

Planiranje, programiranje, pripremanje i vođenje evidencije o neposrednom edukacijsko rehabilitacijskom radu – izrada i vođenje sve potrebne dokumentacije.

Suradnja s profesorima, nastavnicima, učiteljima, stručno službom škole, ravnateljem – testiranje učenika za upis u prvi razred, sudjelovanje u Komisiji za određivanje primjerenog oblika školovanja, formiranje razrednih odjela, izrada individualnih mjesečnih programa rada za djecu s teškoćama,  savjetovanje u svezi s učenicima s teškoćama u razvoju, održavanje predavanja na zadanu temu.

Suradnja sa stručnim i društvenim ustanovama zvan škole – Centar za odgoj i obrazovanje „Tomislav Špoljar“ Varaždin, Centar za logopediju opće bolnice Varaždin, stručna služba Dječjeg vrtića „Varaždin“, ERF Zagreb, ostali Centri i Udruge u Hrvatskoj.

Suradnja s roditeljima, starateljima i udomiteljima -  upoznavanje roditelja s vrstom i stupnjem teškoća / poremećaja govora, jezika, slušanja, čitanja i pisanja te teškoća učenja, potrebitosti terapije te s načinima i mogućnostima ublažavanja teškoća, instruktivni rad s roditeljima u cilju uključivanja roditelja kao aktivnog sudionika u tijek rehabilitacijskog procesa, izrada pisanih uputa za roditelje, izrada vježbi za rad u roditeljskom domu.

Ostali poslovi – sudjelovanje u radu Učiteljskih i Razrednih vijeća te ostali poslovi utvrđeni tijekom tekuće školske godine, suradnja  i koordinacija  pomoćnika u nastavi.

Stručno usavršavanje – praćenje stručne literature, suradnja i rad u Aktivu stručnih suradnika Varaždinske i Međimurske županije, HLD Varaždin, sudjelovanje na seminarima koji se bave problematikom vezanom uz govorno – jezične teškoće, teškoće čitanja, pisanja i matematičkih vještina, autizam, ADHD, oštećenje sluha, cerebralnu paralizu i probleme ponašanja.

Broj telefona: 042/658-980

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Teškoće nisu prepreka
Autor: Sandra Šenkiš, 3. 6. 2015.

Projekt je realiziran s  Centrom Tomislav Špoljar Varaždin, 25.5.2015. u vremenu od 8:00-13:00 sati. Djelatnici Centra ugostili su nas na radionicama tijekom tjedna otvorenih vrata škole. 15 učenika trećih razreda naše škole prisustvovalo je raznim radionicama u Centru.


Radionicu „Plavo ljeto“ priredila je prof. defektolog Ivana Peček, a u sklopu radionice djeca su ljepljenjem vune oblikovala sliku. Tražilo se strpljenje i fina motorika njihovih prstića da precizno zalijepe  vunu na papir prema zadanim linijama.

Radionicu "Leptiri" imala je prof. defektolog Renata Kos, a učenici su pogađali što se nalazi skriveno na slici, zatim su imali kviz te su pisali  priču o leptiru. Nakon toga igrali su memory igrice na temu leptira, crtali s dvije ruke na papiru sve o leptirima, plesali su, pjenom za brijanje i bojama za prstiće su pisali po zraku. Djeca su pokazala svoju kreativnost na različitim područjima.

Treću radionicu imale su kolegice Marina Radosavljević, prof. defektolog i Blaženka Maltar, prof. defektolog gdje su djeca gledala film o Varaždinu, radili su od glinamola varaždinske klipiće te na kraju izradili plakat na temu Varaždin. Naši učenici pokazali su zavidno znanje u poznavanju svojeg grada.

Četvrtu radionicu imala je Vesna Dugandžić, prof. defektolog koja je djecu naučila kako se izrađuje cvijet u origami tehnici. Djeca su pokazala da imaju puno strpljenja i vrijedne ruke koje mogu sve uz malo dobre volje i dobro društvo.

Djeca 6. osnovne škole Varaždin i polaznici Centra Tomislav Špoljar Varaždin družili su se tijekom razgledavanja škole, tijekom odmora i užine te za vrijeme radionica. Razgovarali su o uobičajenim dječjim temama te si usput međusobno pomagali tijekom radionica. Darovali su nam za uspomenu prekrasne keramičke žabice koje su sami izradili te plakat od vune kao rezultat zajedničkog rada i međusobnog druženja.

Galerija





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju