Gradski sport

Ovje možete saznati više o sportskim projektima koje provodi Grad Varaždin, a u koje su uključeni naši učenici.

Voditelj sportskih projekata je: Vesna Gašparić, učiteljica razredne nastave.

Ekipa Šeste na "Žogariji - Loptariji" osvojila 2 pehara
Autor: Vesna Gašparić, 29. 4. 2014.

I ove godine je naša škola sudjelovala  na međunarodnom sportsko-zabavnom  projektu „ŽOGARIJA-LOPTARIJA“ koji se održao  28.04.2014. u prostorima sportske dvorane Graberje.

Učenici su se radovali što sudjeluju  u velikom projektu koji se organizira u 9 zemalja regije, uključujući  5 gradova, među kojima je i Varaždin.

Zajedno sa svih sedam  varaždinskih osnovnih škola natjecali smo se u nogometnim vještinama, igrama brzine i spretnosti, kvizu znanja i osvojili 2. mjesto.

Veliki značaj i naglasak u ovom projektu daje se odgoju malih sportaša u duhu fair play-a,  a također i tome da djeca sama sude.

Posebno smo ponosni što smo po drugu godinu zaredom proglašeni NAJ FAIR PLAY EKIPOM te osim pehara dobili na poklon lopte i društvene igre.

Za ovaj vrhunski uspjeh borili su učenici : Zara Dukić, Ana Višnjič, Martin Plavec, Dario Habek, Bruno Kosmačin, Anja Makaj, Gabrijel Friščić, Karla Staneković, Ella Kocijan, Nika Vrček, Lara Vrbnjak, Paula Narančić, Roko Žuvić pod mentorstvom učiteljica Marinke Mak i Vesne Gašparić.

U glazbeno-scenskoj izvedbi našu školu je predstavljala mlada pjevačica Sofia Šardi.

Bilo je uspješno, zabavno i  edukativno.

Slike s „ŽOGARIJE-LOPTARIJE“ možete pogledati u nastavku :

Album 1   i   Album 2.