Ukupno: 2971571
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
O našoj prvakinji u plivanju
Autor: Tomica Kanoti, 10. 4. 2014.

Kaja Sabol učenica je 6.c i prvakinja na državnom prvenstvu u plivanju. Zamolili smo je za informacije iz prve ruke:

Kao članica Čakovečkog plivačkog kluba sudjelovala sam na prvenstvu Hrvatske za sve dobne kategorije, održanom u Splitu, od 27 do 30 travnja 2014. godine. To pravo stekla sam pošto sam na ranijim natjecanjima i mitinzima isplivala limite za nastup na državnom prvenstvu. Od 12 disciplina isplivala sa 10 limita, a u Splitu sam plivala 6 disciplina – najviše koje po pravilima Hrvatskog plivačkog saveza, u konkurenciji kadetkinja, mogu plivati.
Već prvaog dana (četvrtak) uspjela sam osvojiti brončanu medalju u disciplini 800 m slobodno sa rezultatom 10.22,99. Medalji se nisam nadala, ali sam uspjepa svoj rezultat popraviti za čak 17 sekundi i prestići većinu plivačica, koje su do tada imale bolje rezultate od mene. Bolje su bile samo zagrepčanka Lorena Jerebić i splićanka Renata Kovačić. Mojoj sreći nije bilo kraja!
Utrka je završila oko 20 sati navećer, a već iduće jutro u 9 sati sam plivala disciplinu 400 m slobodno. U toj trci najveći favorit bila je šibečanka Bruna Lokas. Dala sam sve od sebe, isplivala rezultat 5.03,73 i prestigla Brunu za čak 7 sekundi, osvojivši prvo mjesto, zlatnu medalju i titulu
PRVAKINJE HRVATSKE. Možda ni sada nisam svjesna svog uspjeha, jer nikada nitko iz Čakovca ili Varaždina nije bio državni prvak u plivanju. Bilo je divno iz bazena vidjeti trenera (prof.Goran Kolarić), kolege iz kluba i moju mamu kako se raduju, čak sa ponekom suzom u očima. Među nekoliko stotina gledatelja na tribinama vidjela sam i čula samo njih. Shvatila sam da je to nagrada za osam godina treniranja, za tisiće preplivanih kilometara, sreća koja se ničim ne može zamijeniti.
Odmah poslije sam plivala 200 m mješovito – disciplinu u kojoj imam najlošiji rezultat, ali sam ga ipak uspjela popraviti. Onako umorna isplivala sam vrijeme 2.49,17 i osvojila sam 6 mjesto.
U subotu plivala sam 200 m leđno, disciplinu u kojoj sam se potajno nadala medalji. Rezultatom
2.38,99, svojim najboljim do sada, osvojila sam brončanu medalju, opet iza zagrepčanke Lorene Jerebić i zadranke Nikite Barabe.
Zadnji dan (nedjela) prvenstva plivala sam tri discipline. Prvo 100 m leđno, gdje sa osvojila brončanu medalju rezultatom 1.12,68 (najboljim do sada), a ispred mene bila je opet Lorena Jerebić te splićanka Andreja Kuzmanić. Prilikom podjele medalja za ovu disciplinu bila sam posebno sretna, jer sam na pobjedničkom postolju stajala pokraj Sanje Jovanović, najbolje Hrvatske plivačice. Poslije toga plivala sam 100 m slobodno, iako prije prvenstva u toj disciplini nisam očekivala medalju, prije trke pomislila sam kako bi uz zlato i broncu bilo lijepo osvojiti i srebro. To mi je uspjelo! Rezultat 1.06,04 donio mi je drugo mjesto iza splićanke Dore Komić.
Na kraju svega, posve iscrpljena i umorna, sa svojim prijateljicama Nelly, Leom i Andreom, koje su četiri godine starije od mene, plivala sam juniorsku štafetu 4 x 100 m mješovito, te smo osvojile osmo mjesto.
Brojni pozivi i poruke kojima su mi prijatelji, susjedi, nastavnici i rođaci iz Varaždina i Čakovca čestitali na uspjesima, plivanje finala u bazenima na Poljudu pred gotovo tisuću ljudi, osvajanje medalja i postati prvakinjom države nešto je što ću pamtiti cijeli život.