Ukupno: 2971440
Uspješno svladana prva šumska orijentacijska staza
Autor: Karmen Holenda, 21. 9. 2016.

Članovi Orijentacijskog kluba Varaždin sudjelovali su na međunarodnoj utrci u šumama Psunja kod planinarskog doma Omanovac (655m n/m) 17. i 18. 9. 2016. godine.

U open kategoriji, vrlo zahtjevnu šumsku stazu zračne duljine oko 2 km i visinske razlike oko 100 m svi natjecatelji su uspješno svladali, a najbrži na stazi bio je član OK Varaždin, Krunoslav Canjuga, koji je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Na natjecateljsku stazu krenule su zajedno mama i kćer, Tanja i Ema Potrebica i osvojile treće mjesto i brončanu medalju. Ema je učenica 6.a razreda. Vrlo uspješan je bio Sven Ivor Lebinac, učenik 8. Razreda koji je osvojio 4. mjesto i pokazao zavidnu vještinu čitanja karte. U natjecanju je još sudjelovao Bruno Vodopija, učenik 6.b razreda i učiteljica Karmen Holenda, koji su također uspješno pronašli sve kontrolne točke, ali su sudjelovali samo u prvom danu natjecanja.

Orijentacijsko trčanje zahtijeva vještinu čitanja simbola na orijentacijskoj karti, rukovanje kompasom i tjelesnu kondiciju. Natjecatelji su podijeljeni u kategorije prema dobi i spolu. Orijentacijom se može baviti i rekreativno, a jedina je aktivnost u kojoj može sudjelovati cijela obitelj.

U našoj županiji Orijentacijski klub Varaždin djeluje prvu godinu. Kontakt adresa kluba je okvarazdin2015@gmail.com