Europski školski sportski dan
Autor: Tomica Kanoti, 21. 10. 2016.

Europski školski sportski dan, najveći pojedinačni događaj Europskog tjedna sporta, održao se 30. rujna 2016. u Hrvatskoj i još 15 europskih zemalja.

Europski školski sportski dan inspiriran je Mađarskim školskim sportskim danom, događajem koji posljednjih 10 godina vrlo uspješno organizira Mađarska školska sportska federacija i u kojem na godišnjoj razini sudjeluje više od 200.000 djece.

Ove godine u organizaciju Europskog školskog sportskog dana, koji se  održao 30. rujna  uključilo se 15 europskih zemalja među kojima i Hrvatska, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

U VI. osnovnoj školi Varaždin Europski školski sportski dan obilježio se tijekom izvannastavne sekcije odbojke. Nakon treninga održana je prijateljska utakmica.

Fotogalerija