MEMORIJALNA UTRKA STIPICE MESIĆA - AČKOV KUP
Autor: Karmen Holenda, 12. 5. 2017.

U spomen na jednog od pionira orijentacijskog sporta u Hrvatskoj, prerano stradalog Stipicu Mesića – Ačka, održana je 40. po redu memorijalna utrka u orijentacijskom trčanju u Solarskim šumama pored mjesta Igrišće- Jakovlje. Natjecanje se bodovalo za Kup Hrvatske, a ujedno je bilo i pojedinačno prvenstvo Hrvatske na duge staze te je održana i dječja šumska orijentacijska utrka. OK Vihor pokazao se kao već iskusan organizator natjecanja za više od dvjestotinjak natjecatelja.

Radi se o pretežno ravnom terenu sa nekoliko izraženijih jaraka (uvala), sa vrlo razgranatom mrežom puteva, a sam teren je mjestimično srednje zarašten. Teren je bio sklizav zbog povremenih oborina koje su padale tijekom održavanja natjecanja.

Najbolji istrčani rezultati u najzahtjevnijoj muškoj kategoriji M21A s duljinom staze od 13.400 m,  i 27 kontrolnih točaka bio je 1:33:49, te 1:01:46 u najzahtjevnijoj ženskoj kategoriji Ž21A sa duljinom staze od 7.900m i 10 kontrolnih točaka.

Bruno Vodopija iz OK Varaždin osvajač je zlatne medalje u kategoriji M14, koja predstavlja prvo osvojeno zlatno odličje u povijesti ovog mladog sportskog kluba od kada natjecatelji imaju pravo nastupa po kategorijama za Kup hrvatske, dok je srebrnu medalju u kategoriji OPEN osvojio Ozren Pevec.

Jedan od najmlađih članova OK Varaždin, Mario Lah dobio je medalju za sudjelovanje u dječjoj utrci.

Ako još uvijek imate nedoumica da li je orijentacijsko trčanje izazovan i uzbudljiv sport, pozivamo Vas na obilježavanje Svjetskog dana orijentacije (WOD 2017) koji će održati u srijedu, 24. svibnja 2017. godine s početkom u 16,00 sati na području VI. Osnovne škole Varaždin u Varaždinu, Dimitrije Demetra 13.

Za sve one koji se žele okušati u orijentacijskom trčanju pripremili smo kratku utrku na prostoru dvorišta škole, pa Vas pozivamo da navratite i isprobate svoje znanje i snalažljivost u prostoru. Nikada se ne zna, možda se u Vama skriva pravi orijentacionist!

Broj sudionika nije ograničen, ali poradi organizacije utrke potrebno je da putem e-mail adreseokvarazdin2015@gmail.com najkasnije do 15. 05. 2017. godine prijavite svoje sudjelovanje u utrci. Za pobjednike ćemo osigurati nagrade, dok će svaki sudionik dobiti kartu za uspomenu.

Poziv za Svjetski dan orijentacije i više informacija nalazi se na stranicama VI. Osnovne škole Varaždin.

Više informacija o Svjetskom danu orijentacije internetskoj stranici IOF-a :http://worldorienteeringday.com/