Gumi gumi - način igranja
Autor: Vesna Gašparić, 7. 2. 2018.

Za igru je potrebna guma za šivanje debljine 1-2 cm, dužine 4-5 m. Guma se zaveže na krajevima da bude spojena. Za igru je potrebno troje igrača, a može ih igrati i četvero podijeljeno u parove.

Dvoje djece drži gumu na nogama.

Igra ima nekoliko razina. Najprije se igra na gležnjevima.

Deset je zadataka, za svaki broj do deset postoji određeni zadatak.

Kada igrač bez pogreške izvrši svih deset zadataka, guma se podiže na listove, kasnije na koljena, pa pod stražnjicu, na pojas, pod pazuhe, na vrat i najviša razina je na rukama.

Postoji više verzija ove igre, a djeca mogu zadatke izmisliti i sama.

1-preskočiti preko gume.

2-skočiti objema nogama u sredinu pa na drugu stranu van.

3- jednom nogom unutra, druga je vani, druga noga unutra pa skočiti s obje van, svaka s jedne strane.

4- jednom nogom stati na gumu, drugo stopalo staviti pod gumu, skočiti na drugu gumu s promjenom nogu, ponovno na istu, ali u skoku se okrenuti na drugu stranu te ponovno na onu početnu.

5- (skače se s jednom nogom uvijek unutra, drugom van) preko prve gume, preko druge gume, okret na drugu stranu u skoku, ponovno na drugu gumu i objema nogama van.

6-isto kao i 4. samo brojimo do 6.

7- guma se prekriži nogama, stane se u sredinu te u skoku iskoči iz nje sa svakom nogom na jednoj strani.

8- jednom nogom uzeti gumu i prekrižiti je preko druge da jedna noga bude između guma, druga vani. Skače se osam puta s izmjenom nogu, guma mora stalno biti u istom položaju, a igrač se okreće u istom smjeru.

9-isto kao 6, samo se broji do 9.

10-nogom se samo dotakne tlo u sredini gume.