Ovdje možete saznati više o sportskim aktivnostima naše škole!

Školsko sportsko društvo "Šesta" Olimpijski dan Sportski dan Biciklijada

Orijentacijsko
trčanje
Paraolimpijski
dan
Gradski sport

Orijentacija i komunikacija
Autor: Karmen Holenda, 22. 12. 2016.

Kakva je razlika između topografske i orijentacijske karte; koja je razlika između američkog i japanskog kompasa; što je azimut, a što kontra azimut te na kraju što znači:  alfa, bravo, charlie, delta…. ….samo su neke od zanimljivosti iz održane radionice.

U srijedu, 21.12.2016.godine u našoj školi održana je radionica iz orijentacije i komunikacije za devetnaest učenika šestih i osmih razreda, većinom članova Orijentacijskog kluba Varaždin. Radionicu je vodio g. Đuka Pelcl predsjednik Saveza CB radio klubova. Radionica je omogućena u suradnji sa Hrvatskim savezom tehničke kulture. Učenici su upoznali rad kompasom i topografskom kartom, krivino-metarom, naučili su odrediti azimut i kontra-azimut, a najzanimljivije je bilo komunicirati CB radio stanicom (voki-toki). Svoje vještine učenici će iskušati na školskom natjecanju iz tehničke kulture u kategoriji OIK-a. Mentor učenika je prof. Karmen Holenda.

Fotogalerija