Ovdje možete saznati više o sportskim aktivnostima naše škole!

Školsko sportsko društvo "Šesta" Olimpijski dan Sportski dan Biciklijada

Orijentacijsko
trčanje
Paraolimpijski
dan
Gradski sport

Dan kućnih ljubimaca i Sportski dan
Autor: Ivana Canjuga, 31. 5. 2018.

Jedan veoma poseban dan u VI. osnovnoj školi. Učenici, roditelji i učitelji zajedno u zabavi i sportu.

U utorak 29. 5. 2018. u VI. osnovnoj školi održan je 4. Sportski dan i 2. Dan kućnih ljubimaca. Tema su bili psi i sitne životinje. Na školskom dvorištu u popodnevnim satima bilo je mnogo pasa i njihovih vlasnika, a djeca su zadivljeno gledala njihovu ljepotu. U holu škole bila je izložba sitnih životinjica. Tu su bili akvariji s ribama, zečevi, hrčak i još mnogo malih životinja. Nakon izložbe posjetitelji su otišli na školsko dvorište gdje je bilo organizirano igranje odbojke, košarke, nogometa, graničara te natjecanje u štafeti, najsporijoj vožnji bicikla te orijentacijskom trčanju. U dvorani škole učenice su igrale odbojku protiv učiteljica. Najzanimljivije su bile nogometne utakmice učitelja protiv učenika te roditelja protiv učitelja. Učitelji su briljirali u utakmici protiv učenika 8. b rezultatom 2:0, no izgubili su u utakmici protiv roditelja. Učiteljice su bile bolje u srazu s učenicama i to u sedmercima jer je rezultat nakon same igre bio izjednačen. Svima je bilo lijepo i ugodno provesti popodne na školskom igralištu jer je korisno i zabavno baviti se sportom i istovremeno se družiti s obitelji i učiteljima. veselimo se idućem Sportskom danu. Galeriju fotografija kućnih ljubimaca pogledajte ovdje, a fotografije sportskih aktivnosti s pokojom fotografijom ljubimaca pogledajte ovdje.

Ove godine projekt se provodio na temu europskog projekta CityWalk koji provodi Grad Varaždin, a tiče se poticanja stanovništva da čim više koriste bicikle kao zdravo  prijevozno sredstvo te da čim više pješače u vidu poticanja zdravijeg načina življenja.