8. Zdravi tjedan u VI. osnovnoj školi Varaždin
Autor: Anita Perkov, 21. 2. 2020.

Kuhari i majstori obilježili i ovaj Zdravi tjedan.

Varaždinskom 6. osnovnom školom od 17. veljače do 21. veljače održalo se natjecanje u kuhanju i obavljanju kućanskih poslova. I ove godine pokazalo se da interes učenika za prezentiranje svojih vještina ne jenjava jer je Zdravi tjedan i dalje najpopularniji tjedan u nastavnoj godini.

Učenici VI. osnovne škole pokazali da su pravi majstori u kuhanju i obavljanju kućanskih poslova. Šesta osnovna škola već osmu godinu zaredom provodi projekt "Zdravi tjedan" čiji je cilj poticati i razvijati zdrave navike kod učenika, učiti ih o važnosti zdrave prehrane i bavljenja sportom, ali i obavljanja kućanskih poslova. Namjera projekta jest potaknuti učenike na samostalnu pripremu obroka. Osim u kuhanju, učenici su odmjerili snage i u kućanskim poslovima kao što su pranje suđa, metenje, zabijanje čavli, šivanje gumba, a cijelo su vrijeme navijači glasno bodrili svoje školske kolege.

U velikom finalu učenici nižih razreda natjecali su se u pripremi zdrave i ukusne pizze, a učenici viših razreda spremali su različite kulinarske delicije. Kuhali su učenici pobjednici svakog dana, kao što su to radili i pobjednici u obavljanju kućanskih poslova. Iako su svi učenici zaslužili pohvalu za svoje kuharske i kućanske majstorije, najbolji majstori bili su učenici 4. d (Lorena Barkić i Tin Trupković), a učenici viših razreda podijelili su 1. mjesto koje je pripalo učenicima 5. a (Karmen Marčan i Gabrijel Burek), 7. b (Particia Mihaljčević i Hrvoje Fošnar) i 8. b ( Lana Đipalo i Domagoj Pretković). Titulu najboljih kuhara odnijeli su učenici 2. b razreda (Eleonora Orlović, Nina Barišić Hadžiavdić, Marin Galić i Stjepan Canjuga ) te učenici 6. a (Leona Posavec, Tia Bedeković, Tia Živković i Andrej Martinez)

Svi sudionici pokazali su zadovoljstvo što su mogli predstavljati svoj razred i naučiti ponešto o zdravoj i uravnoteženoj prehrani i obavljanju kućanskih poslova.

Vidimo se na Zdravom tjednu i sljedeće godine!