Vještine

Ovdje možete saznati više o radu učeničke zadruge i drugim kreativnim vještinama u kojima sudjeluju naši učenici.

Domaćinstvo Kreativna grupa Zadruga - smotre Zdravi tjedan

4. Zdravi tjedan - ukratko
Autor: Mario Stančić, 8. 3. 2016.

VI. osnovna škola Varaždin predana je razvijanju zdravih navika i ekološkog načina razmišljanja kod učenika, roditelja i šire zajednice.  Više od 10 godina ponosni smo nositelj Zelene zastave pri čemu s ponosom ističemo Vindiju kao našu Eko kumu koja je i sponzor ovog projekta 4. godine zaredom. U projektu se koriste namirnice Poslovnog sustava „Vindija“.

U školi redovito pokrećemo akcije kojima želimo osvijestiti važnost zdrave i pravilne prehrane te kretanja i vježbanja u svakodnevnom životu.

Projektom „Zdravi tjedan“ imamo namjeru objediniti sve pojedinačne napore s jednostavnim ciljem: potaknuti učenike VI. osnovne škole Varaždin na samostalnu pripravu zdravih obroka i svakodnevno vježbanje te samostalnost u obavljanju kućanskih poslova. Cijeli projekt je i natjecateljskog karaktera jer će na kraju tjedna biti proglašena i najbolja skupina kuhara te natjecatelja u kućanskim poslovima.

Kako bi potaknuli učenike na aktivniji odnos prema prehrani učenici nižih razreda tijekom tjedna samostalno pripremaju obroke i užinaju u učionicama. Navedene aktivnosti rezultirale su uvođenjem domaćinstva u našu školu za koji postoji iznimni interes. U smislu bavljenja sportskim aktivnostima uz uobičajene sportove potaknuli smo razvijanje Etno grupe kroz koju učitelji i učenici od 1. do 6. razreda uče plesove zavičaja, rekreiraju se i pritom odlično zabavljaju, a krajem školske godine zajedno će demonstrirati naučeno roditeljima i zajednici.

Program se provodi tijekom cijelog tjedna od 7. do 11.3. 2016. godine od 7:30 do 10:30 sati pri čemu u ponedjeljak nastupaju učenici 1. i 5. razreda, u utorak 2. i 6. razreda, u srijedu 3. i 7. razreda, u četvrtak 4. i 8. razreda dok je u petak finale najboljih.

Vremenik svečane završnice