Vještine

Ovdje možete saznati više o radu učeničke zadruge i drugim kreativnim vještinama u kojima sudjeluju naši učenici.

Domaćinstvo Kreativna grupa Zadruga - smotre Zdravi tjedan

Domaćinstvo u emisiji „Kutionica“
Autor: Ivana Canjuga, 10. 2. 2017.

Mali „domaćinci“ VI. osnovne škole u emisiji Varaždinske televizije. Učenici nižih i viših razreda kuhaju, mijese, peku palačinke i još mnogo toga za gledatelje VTV-a.

Kako se mnogo toga dobrog događa u prostorijama naše škole, mnoge zanima što se točno radi. Male, vrijedne ruke učenika prvih i drugih razreda, prepoznali su i novinari VTV-a. Tako su već prošlog tjedna snimatelj i novinari odlučili posjetiti nastavu Domaćinstva. Snimljena je tako i prva emisija o aktivnostima učenika koji obožavaju kuhati, peći, mijesiti, šiti i još mnogo toga. Svakog će tjedna naši učenici svoje umijeće pokazati u emisiji „Kutionica“. Građani grada Varaždina i svi koji gledaju Varaždinsku televiziju moći će vidjeti kako ispeći palačinke, napraviti kolač, skuhati juhu ili kompot, umijesiti tijesto i još mnogo toga. Razgovarali smo s učiteljicama Nives Blažunaj i Goradnom Lešnjak te učiteljem Darijom Mijačem koji su nam ispričali kako imaju četrdesetak djece na Domaćinstvu i kako se odlično zabavljaju pripremajući razne slastice koje onda i degustiraju, a školom se šire divni mirisi. Što i kako rade i uživaju pogledajte svaki tjedan u emisiji „Kutionica“ u 17, 45 u programu VTV-a.