Dan informatike

Na VI. osnovnoj školi Varaždin 2011.godine pokrenuli smo Dan informatike – Dan IKT-a, jedinstveni projekt popularizacije informatičkog obrazovanja izvan okvira redovne nastave s namjerom uključivanja šire zajednice u partnerski odnos prema obrazovanju. Projekt je uspješno realiziran svake godine u suradnji s vanjskim suradnicima, profesorima i studentima Fakulteta organizacije i informatike. Svake godine obrađuje se posebna tema, a više o 1., 2., 3. i 4. danu informatike možete vidjeti odabirom pripadnih poveznica u izborniku koji se nalazi ispod ili čitanjem pripadajućih vijesti.

Održan 3. dan informatike
Autor: Marija Selak, 13. 12. 2013.

U četvrtak 12.12., održan je 3. dan informatike.

Nazočne profesore, učenike i roditelje pozdravio je organizator projekta ravnatelj Mario Stančić. Uvodno je predstavio temu 3. dana informatike "Multimedija", te je naglasio učenicima da pažljivo koriste dostupne multimedijalne sadržaje. Upozorio je na zloporabu istih, te je najavio predavače i njihove teme. Profesori s Fakulteta organizacije i informatike Željko Šmaguc, Goran Hajdin i Igor Švarc pokušali su pobuditi interes učenika za programiranje igrica i obradu zvuka, te ih naučiti kako uz pomoć Plex medijskog poslužitelja instaliranog na osobnom računalu mogu multimedijske sadržaje u svom domu učiniti dostupnima gotovo na svakom uređaju koji posjeduju. Nakon toga učenici zainteresirani za stvaranje animacija krenuli su u informatičku učionicu gdje ih je dočekao učenik naše VI. osnovne škole Matko Zlatić, 6.a, koji im je predstavio besplatan program „Pencil“. Program je dostupan online i omogućuje izradu jednostavnih animacija. Učenici su u tom dijelu posebno uživali jer su i sami mogli stvarati svoje animacije.Pogledajte fotografije!