Klub mladih tehničara "Faust Vrančić"

Voditelj Kluba mladih tehničara "Faust Vrančić" je Marko Martinec.

Europsko prvenstvo u robotici
Autor: Ivana Canjuga, 4. 6. 2018.

„Jedno predivno europsko iskustvo u robotskom spašavanju u labirintu“

Učenik 6. d razreda Juraj Kolarić sudjelovao je na Europskom prvenstvu u robotici koje se održavalo od 29. 5. 2018. do 1.6. 2018. u gradu Montesilvanu u Italiji te je osvojio prvo mjesto u kategoriji „Rescue Maze“. To je kategorija u kojoj je učenik sam izradio robota i pripadajući program, a taj robot samostalno može izvršavati zadatke unutar labirinta, npr. može pronaći predmete pomoću termo-senzora, a ti predmeti predstavljaju žrtve u labirintu. Nakon što ih pronađe, izbacuje im kutiju s prvom pomoći. Učenik je do tog prvenstva došao jer je osvajao odlična mjesta na natjecanjima u Zagrebu, Lintzu, Mariboru i Sankt Petersburgu. Nakon ovog sjajnog uspjeha Juraj je pozvan u Montreal u Kanadi na Svjetsko prvenstvo u robotici koje će se održati od 11. do 25. 6. 2018. Učenik je veoma ponosan na svoje uspjehe i jedva čeka odlazak u Kanadu. Njegov učitelj tehničke kulture Marko Martinec rekao nam je kako je sjajno imati takvog učenika svjetske klase u STAM području, a što je na ponos i cijeloj školi, gradu Varaždinu i Županiji varaždinskoj.