Matematički dan

Prvi festival matematike Varaždin - prvi dojmovi
Autor: Ružica Martinec, Miroslav Cmuk, 17. 5. 2015.

15. dana 5. mjeseca, a godine koja je za 15 veća od 2000 ili za 85 manja od 3000 održan je, ne drugi već Prvi festival matematike u Varaždinu.

Više od 500, a manje od 600 prijavljenih učenika koji su se natjecali u ekipnim i pojedinačnim kategorijama. Šteta je bila da je dvorana Šeste premala da primi sve sudionike pa se natjecanje odvijalo i u blagovaonici i u učionicama. Bio je to matematički mravinjak.

Za vrijeme natjecanja organizirana su predavanja za mentore i radionice za učenike. Osim radionica prikazivani su i crtani filmovi s 6. VAFI-ja.

Rezultati su objavljeni.  [smiley]  Nadamo se da su učenici i učitelji otišli bogatiji za jedno lijepo, ne samo matematičko, iskustvo.

Do sljedećeg festivala "neka vam život bude poput matematike: zbrajajte sreću, oduzimajte nesreću, množite radost i dijelite ljubav!" wink

Sudionici, pokušajte se naći na fotografijama.  Album 1   Album 2