Kemijski dan u školi
Autor: Mihaela Vrbnjak Grđan, 25. 2. 2016.

Više o radionicama E-škole kemije možete pročitati u nastavku.

Hrvatsko kemijsko društvo je strukovna udruga koja okuplja kemičare i brine se za razvoj kemije na području Republike Hrvatske. Osnovni cilj društva je promicati znanstvenu, stručnu i nastavnu djelatnost na svim područjima čiste i primijenjene kemije. U okviru Hrvatskog kemijskog društva djeluje E - škola kemije (eskola.chem.pmf.hr) projekt  koji već godinama organizira kemijske seminare za učenike i nastavnike pod naslovom „Kemijska radionica – učenje otkrivanjem“. Voditelj projekta je docent dr.sc. Nenad Judaš s Prirodoslovno – matematičkog fakulteta u Zagrebu.

U Varaždinskoj županiji se radionice E - škole kemije održavaju se u VI. OŠ Varaždin. Ove godine radionicama E – škole prisustvovalo je oko 140 učenika i učitelja srednjih i osnovnih škola . Održano je šest različitih radionica: Kemijska ravnoteža, Kobaltni krug, Bakreni krug, Jednadžba kemijske reakcije, Priča o nama i Svijeća. Voditelji radionica su bili: docent dr.sc.Nenad Judaš, nastavnici, suradnici PMF – a Damjan Gjukić i Anja Biruški, studentice zagrebačkog PMF –a Ivana Pavličić, Valentina Bartol i  Kristina Plavšić . Ovaj susret u VI. osnovnoj školi Varaždin podržala je Varaždinska županija – Centar izvrsnosti za kemiju. Interes mladih varaždinske županije za prirodoslovne znanosti je vrlo velik što pokazuju brojni uspjesi. Petnaestak posljednjih godina učenici varaždinske županije su vodeći u svim razinama natjecanja kemije, od osnovne do srednje škole, pa i svjetske olimpijade. Radionice koje organizira E – škole kemije izravan su oblik stručnog usavršavanja nastavnika te su već postale čimbenikom koji pomaže daljnji razvoj osnovnoškolske i srednjoškolske eksperimentalne nastave kemije.

Fotogalerija