Znanost

Ovdje možete saznati više o projektima naših mladih znanstvenika te pratiti njihove aktivnosti.

Dan škole (pod Generacije) Dan darovitih učenika Dan informatike

Kemijski dan Matematički dan Festival matematike Klub mladih tehničara
Faust Vrančić

Program 3.dana informatike
Autor: Marija Selak, 10. 12. 2013.

Vjerujemo da će ovogodišnja tema 3.dana informatike: "Multimedija" privući mnoge učenike kao i roditelje. U nastavku možete vidjeti detaljan program.

Riječ organizatora

Organizator: Mario Stančić, dipl. inf., učitelj informatike

Željko Šmaguc, mag. inf., FOI Varaždin

Tema:  „AppInventor – vizualno programiranje Android aplikacija“

Tema: Na predavanju će biti prikazati kako možemo napraviti jednostavnu igru za Android mobilne uređaje bez pisanja programskog koda. Svi elementi izrade igre, od dodavanja grafike, zvuka, animacije i same logike mogu se napraviti korištenjem AppInventor web aplikacije jednostavnim slaganjem blokova. Rezultat predavanja biti će vrlo jednostavna igra koja može poslužiti polaznicima kao temelj za daljnji razvoj.

Trajanje predavanja: 25 minuta

Goran Hajdin, dipl. prof. ped. i inf., FOI Varaždin

Tema: „Multimedija u mom domu“

Doma imate televizor i računalo? Možda i pametni telefon i/li tablet? Volite gledati filmove, dokumentarce, crtiće i/li slušati glazbu? Saznajte kako uz pomoć Plex medijskog poslužitelja instaliranog na vašem računalu možete multimedijske sadržaje u vašem domu učiniti dostupnima gotovo na svakom uređaju koji posjedujete.

Trajanje predavanja: 25 min

Igor Švarc, mag.inf., FOI Varaždin

Tema: „Obrada zvuka“

Kroz predavanje o obradi zvuka, polaznici će dobiti znanje o: opremi potrebnoj za snimanje zvuka, pomoću aplikacije Wavepad ćemo proći kroz osnove snimanja, rezanja i dodavanja efekata. Krajnji je cilj, korištenje osnova aplikacije Wavepad te poznavanje osnova opreme za snimanje.

Trajanje radionice: 25 min

Matko Zlatić, 6.a, VI. osnovna škola Varaždin

Tema: „Pencil“

Želite savršenu animaciju? Otkrijte kako je  kreirati koristeći besplatan programa „Pencil“. Program je dostupan online i omogućuje izradu jednostavnih animacija. Prednost tog programa je jednostavnost korištenja, a mana je da ne postoje alati za geometrijske likove i postupnost u izradi.

Trajanje radionice: 25 min

Mjesto održavanja:  učionica informatike